Co přírodního na časté nachlazení?

12073
02.10.19

Dobrý den,

syn je na podzim často nachlazený, rýma a kašel, chodí do třetí třídy. Co doporučujete na podporu imunity na přírodní bázi?

Děkuji.

Mgr.Lucia Kulichová
07.10.19

Dobrý den,
posilování imunitního systému je zapotřebí zejména na jaře a na podzim, kdy náš obranný systém ohrožují viry, bakterie, tedy v období zvýšeného výskytu chřipek a nachlazení. Samozřejmě všichni víme, že děti ve školách a v školkách neustále čelí právě v tomto období rozličným patogenům, nečistému ovzduší, málo větraným prostorům, což nijak nepřispívá jejich imunitě. V první řadě je nezbytné do posilování imunity zařadit pohyb a čerstvý vzduch, pestrou stravu s dostatkem vitaminů, převážně vitaminem C a vitaminem D. Z doplňků stravy vám můžu doporučit Kolostrum s beta-glukany s obsahem antioxidantů vitaminem C, selenem a zinkem.
Bovinní kolostrum neboli mlezivo pochází z úplně prvního dojení a je zdrojem mnoha životně důležitých látek (imunoglobuliny, cytokiny,…), které podporují vznik specifické imunity. Další důležitou látkou jsou imunoglukany, konkrétně beta-glukany. Jedná se o přírodní látky s protizánětlivým, antioxidačním a regeneračním účinkem, které dokážou ovlivnit imunitu jak vrozenou tak získanou.
Hezký den přeji!

Mgr. Lucia Kulichová
https://www.barnys.cz

Další otázky z poradny