Zpět na všechny otázky v kategorii Odborné poradny

Dítě 3,3 roku se pokakává ve školce

Jana.Minarova se ptá 12.12.18

Dobrý den,

syn začal chodit od září do školky, ale problém je ten, že se tam začal pokakávat. Doma nemáme problém a chodí normálně na záchod. Začalo to cca po měsíci a půl, co tam začal chodit. Když už to bylo po čtvrté za sebou, tak už mi paní ředitelka oznámila, že když to takhle půjde dál, tak se s ním budou muset rozloučit, že prostě není možné, že to dělá ve školce a doma ne. Pak mi odsekla, že mi nevěří, že chodí kakat doma normálně. Pak mi ještě řekla, že ten měsíc a půl ve školce nekakal vůbec, tak jsem jí řekla, že kakal pokaždé, když přišel že školky. Pak onemocněl (měl spálovou angínu, takže byl měsíc doma.) Celý ten měsíc na záchod chodil úplně bez problémů. Začal chodit do školky a zase se to děje.

Do školky se každý den těší, a když má jít ze školky, tak se vzteká, že chce být ve školce. To samé se dělo u mého synovce a tomu se to spravilo až v 6 letech.

Děkuji předem za odpověď. My už si nevíme rady.

PhDr. Václav Mertin odpovídá 21.12.18

Dobrý den, asi oba rozumíme, že jde o provozní komplikaci. Paní ředitelka se ale nechová fér, když Vám nevěří. Jenže ona by pak musela připustit, že něco ve školce je jinak než doma a že by možná stálo za to, aby paní učitelka syna dvakrát za dopoledne „vysadila“ a bylo by po problému. Jestliže s tím doma problém nemáte, měly byste paní ředitelce šetrně naznačit, že ona je odbornice na výchovu a vzdělávání dítěte a že si s tím, určitě poradí. Současně byste jí měla upozornit, že nejde o žádný zdravotní problém.

Zdraví
Václav Mertin

Položte vlastní otázku do této poradny nebo si vyberte jinou oblast na úvodní stránce poraden.
O této otázce můžete dále diskutovat v diskusi na eMimino.cz.