Zpět na všechny otázky v kategorii Odborné poradny

Dluh v insolvenci

Josefa Otipková se ptá 20.01.19

Dobrý den,

prosím o radu. Bývalý partner je v insolvenci. Než odešel, půjčil si peníze ode mne a naskočilo to na 25 000 Kč. Po domluvě s jeho insolvenčním správcem jsem dlužné částky sepsala k soudu. Jenže jeho zaměstnavatel napsal takový dopis, kde mě očernil a byl plný lží. A to mi ještě jeho zaměstnavatel vyhrožoval, jestli se to dotkne jeho firmy, tak uvidím. Odvolala jsem, jenže soud rozhodl v jeho prospěch a mám se obrátit na obecný soud.

Nemám k tomu doložené žádné podklady, peníze jsem mu půjčila a psala částky do sešitu. Jak už toho bylo moc, chtěla jsem po něm ať mi začne dluh splácet, jenomže si našel jinou přítelkyni a odešel. Než vyhlásil osobní bankrot jsem si vzala v bance pro něj půjčku, aby vyplatil svoje dluhy u jiné banky. Sliboval, že to bude každý měsíc platit, nakonec jsem to musela platit já.

Do jeho insolvence jsem se přihlásila s touto půjčkou. Po čase jsem koupila dům, abych dostala hypotéku musela jsem splatit 300 000 Kč. Sliboval, že mi to po skončení insolvence bude splácet. To už neuvidím.

Prosím co mám tedy dělat, abych dostala aspoň těch 25 000 Kč nazpět?

Děkuji předem

Josefa

Zbyněk Vorel odpovídá 21.01.19

Dobrý den. Píšete že jste se přihlásila do oddlužení jako věřitel. Tento dluh nebyl popřen dostáváte plnění ve splátkách od INS správce. Nebo byl popřen? Další splacení po oddlužení je na slušnosti dlužníka. Hezký den Vorel Zbyněk

Vorel Zbyněk, specialista oddlužení osob, insvorel@seznam.cz, 775073215

Položte vlastní otázku do této poradny nebo si vyberte jinou oblast na úvodní stránce poraden.
O této otázce můžete dále diskutovat v diskusi na eMimino.cz.