Zpět na všechny otázky v kategorii Odborné poradny

Doba řešení trvalých následků u pojišťovny

Anonymní se ptá 09.01.19

Dobrý den,
v únoru 2016 se stal dceři úraz na lyžařském výcviku (školní akce). Pojišťovnou školní nám bylo vyplacené bolestné, bohužel od té doby měla dcera neustálé problémy s kolenem, na kterém měla z akce úraz. Byla po dobu dvou let průběžně s kolenem léčená a v roce 2018 v květnu podstoupila operaci čéšky z důvodu neustálého vypadávání kolene po úrazu. Zůstaly ji trvalé následky, které jsme uplatňovali 26.10.2018 u po­jišťovny. Během této doby až do dnes jsme doplňovali informace pro pojišťovnu z důvodu pochybení trvalých následku pana ředitele školy.

Chtěla bych se zeptat, jak dlouhou dobu má pojišťovna na vyřízení trvalých následku. Do dnešního dne jen vím při náhledu do pojišťovny, že se řeší. Již je to skoro 3 měsíce a nic nevíme.

Děkuji.

Mgr. Petr Novák odpovídá 18.01.19

Dobrý den,

pojistná událost by obecně měla být vyšetřena do 3 měsíců ode dne oznámení. Pokud to není možno, pojistitel by Vám měl sdělit, proč to není možno a v případě Vaší přímé žádosti by tak měl učinit v písemné formě. V takové situaci je rovněž možnost domáhat se poskytnutí přiměřené zálohy pojistného plnění na pojistiteli – pojišťovně.

Mgr. Petr Novák, právník, www.vasenaroky.cz

Položte vlastní otázku do této poradny nebo si vyberte jinou oblast na úvodní stránce poraden.
O této otázce můžete dále diskutovat v diskusi na eMimino.cz.