Zpět na všechny otázky v kategorii Odborné poradny

Extrémně vysoké NT

Kate S. se ptá 30.01.19

Dobrý den,

dnes jsem v 17. týdnu těhotenství a těsně po Vánocích jsem šla sem na první screening a vyšel pozitivní – extrémně vysoké NT 9 mm (popravdě jsme si s manželem jisti, že to nezměřila úplně přesně, ale spíš zaokrouhlila), tak jsme šli za dalším profi doktorem a ten naměřil NT 6,7 mm, ale vše ostatní se vyvíjelo normálně, krev v normě, v 16. týdnu těhotenství se stále vše vyvíjí normálně (ruce, nohy, mozek, plíce, srdce, vnitřní orgány, uši i oči sou tam kde mají být).

CVS (klky) taky nic neodhalily (normální muszky karyotyp) a ani infekce se nepotvrdila. Podtrženo sečteno, nikdo neví, z čeho to vysoké NT vzniklo, provedené testy nic neodhalily a já nevím, co mám popravdě dělat. Svého syna už teď miluju a chci a musím věřit, že bude vše ok, ale tak vysoké NT musí mít nějaké vysvětlení přeci.

Nemáte nějakou zkušenost či radu?

Moc děkuji za Váš názor

Sanatorium REPROMEDA odpovídá 25.02.19

Dobrý den,

vysoké NT může být způsobeno i jinými příčinami a pokud se neprokáže patologie na ultrazvuku ani v rámci vyšetření karyotypu plodu, ani infekce plodu, pokud klinický genetik neshledá jiná rizika, lze to uzavřít jako nespecifické zvýšení nuchálního projasnění nelze nic jiného, než Vám popřát co nejzdárnější průběh Vašeho těhotenství.

Se srdečným pozdravem

MUDr. Kateřina Veselá, Ph.D.
kvesela@repro­meda.cz
 http://www.repromeda.cz/

Položte vlastní otázku do této poradny nebo si vyberte jinou oblast na úvodní stránce poraden.
O této otázce můžete dále diskutovat v diskusi na eMimino.cz.