Folikul po Clostilbegytu

3999
10.09.19

Dobrý den,

první měsíc užívám Clostilbegyt (1 tabletu denně), vzhledem k dlouhým cyklům byl až 20. den cyklu vidět folikul o velikosti 22 mm, večer předtím na ovulačním testu silnější čárka než-li kontrolní. Dle paní doktorky je takto velký folikul již přestárlý.

Zajímá mne, zda i přes tak pozitivní ovulační test a tím pádem zvýšenou hladinu LH může dojít k neprasknutí folikulu? 12. DC jsem byla na utz a na obou vaječnících byl folikul 11 mm, jak je možné, že 20. DC už byl folikul pouze nalevo? Napravo nic neukazovalo na to, že by vaječník již ovuloval.

Moc děkuji.

REPROMEDA klinika
11.09.19

Dobrý den,

pokud máte delší cykly, folikul zkrátka může dorůstat a praskat později, někdy není problém ve folikulu, a kvalitě vajíčka ale v tom, že děložní slinice již není v optimálním implantačním oknu, tedy v obodbí, kdy je schopna přijmout embryo. Naopak se může také stát, že folikul nepraskne, jedná se pak o syndrom luteinizovaného neprasklého folikulu. Možné je zkrátka všechno. Také není dobré se výhradně soustředit na folikul a jeho prasknutí a ovulaci samotnou, poněvadž neplodnost může být způsobena mnoha jinými dalšími faktory.
Vyzkoušejte braní Clostilbegytu po dobu 3 měsíců a pokud se otehotnění nezadaří, je vhodní podstopit komplexní vyetření u specialisty na klinice reprodukční medicíny. I v současnosti,
pokud užíváte Clostibegyt, byste měla mít minimálně vyšetřen hormonální profil a partner měl mít vyšetřen spermiogram, abyste věděli, zda tato forma léčby může být efektivní.

Držím Vám palce.

Se srdečnm pozdravem

MUDr. Kateřina Veselá, Ph.D.
kvesela@repromeda.cz
http://www.repromeda.cz/