Zpět na všechny otázky v kategorii Odborné poradny

Homeopatika na smrkání

sssarah se ptá 04.01.12

Dobrý den,

obracím se na Vás s prosbičkou o radu. Jedná se o mého 2,5 roku starého syna. Jde o to, že mrká, jde s největší pravděpodobností o tik, začala jsem to teď řešit s dětskou lékařkou, která tedy mluvila o tiku a o tom, že by to mělo samo přestat u takhle malého dítěte, či o neurologickém vyšetření, ale nejdříve potřebuje vyšetření z očního, kde jsme objednaní až za dva měsíce, což mi přijde docela dlouho a nerada bych v tomhle něco zanedbala aby to malému nezůstalo a nebyl pak terčem posměchu ostatních dětí.

U malého se to objevuje už dlouho - asi rok, teď si drbu hlavu, že jsem to měla začít řešit už dávno. Trvá to vždycky pár dní a pak to na několik týdnů či i měsíců dá pokoj a pak zase. Úplně nejdřív jsem malého, teď už vím, že bohužel učila jak bude mrkat na holky, což se naučil rychle, potom začal mrkat při pohádce Bořek stavitel, kde jsem si myslela že to okoukal od těch postaviček, které taky extrémně mrkaly, pak začal třeba mrkat na pískovišti, kde bylo mraky dětí, nebo nedavno když jsme si s manželem ostřeji vyměnili pár názorů. Úplně naposledy začal mrkat po novoročním ohňostroji. Jak už jsem psala trvá to pár dní a pak to dá zase na nějakou dobu pokoj.

Chtěla jsem se zeptat, zda by se dala použít nějaká vhodná homeopatika pro takhle malého cvrčka, četla jsem že by mohlo existovat něco na zklidnění.

Děkuji Vám moc za přečtení a ještě více za radu. S pozdravem, Šárka P.

Marcela Garncarzová odpovídá 24.01.12

Dobrý den,
na tento projev potíží, zvlášť když se vyskytuje už určitou dobu je potřeba podat individuálně vybraný homeopatický celkový lék, který je možné doporučit na základě vyšetření v homeopatické poradně.
Je nutné vzít v potaz všechny možné okolnosti, reakce dítěte na různé vlivy, aby bylo možné působit přímo na možnou příčinu problému a následně ji odstranit.

S pozdravem
Marcela Garncarzová

Položte vlastní otázku do této poradny nebo si vyberte jinou oblast na úvodní stránce poraden.
O této otázce můžete dále diskutovat v diskusi na eMimino.cz.