Homeopatika v těhotenství při těhotenské cukrovce

27.02.20

Dobrý den,

v minulém těhotenství jsem měla těhotenskou cukrovku. Lačné hodnoty byly v pořádku v normě. Vyskakovaly mi hodnoty po jídle. Kompenzaci jsem měla do porodu dietou. Chtěli mi dát inzulín, ale ten jsem odmítla, takže jsem to nějak vždycky řešila dietou.
V tomto těhotenství mám opět lačnou glykemii v pořádku, ale hodnoty po sladkém jídle, třeba koláč, tak opět už vyskakuji. Snažím se držet a omezovat a průběžně kontrolovat glukometrem. Ale do teď mi bylo špatně a nějaké sladké jídlo mi hodně pomáhá.
Na diabetologii jsem zatím odeslána nebyla. Gynekolog mi bude dělat klasický test ogtt v běžném termínu. O tom jsme již spolu hovořili. Měřím se doma sama, namátkou. Nyní jsem v 17tt.
Vyčetla jsem, že existují homeopatika na snížení glykemie. Mohu poprosit o radu, jaká si koupit a jak je užívat a v jakém množství?
Pořád si myslím, že tohle je schůdnější cesta, než do sebe cpát léky nebo inzulín. Chci to prostě vyzkoušet, za to nic nedám.
Předem děkuji za odpověď.
Hezký den.

MUDr.Lucie Kozáková
03.03.20

Dobrý den,
děkuji za dotaz, řešení zdravotních problémů v těhotenství pomocí homeopatie jako jsou např. nevolnost, zažívací potíže, potíže s močením, psychické problémy je velmi vhodné a efektivní, bohužel těhotenská cukrovka mezi ně nepatří. Pomocí homeopatických léků můžeme nastávající maminku připravit na porod, jak po stránce fyzické, tak i psychické, po porodu podpořit kojení, řešit problémy spojené s kojením, šetrně léčit potíže miminka jako jsou např. koliky, růst zoubků, nespavost, pomoci tělíčku se vyrovnat s očkovací vakcínou, apod.

Posílám Vám odkaz na článek, který myslím vystihuje Vaší situaci, Váš problém je potřeba pořešit komplexně, prostřednictvím zkušeného lékaře homeopata. Seznam dostupných a kvalifikovaných lékařů homeopatů naleznete též na uvedeném webu.

https://svethomeopatie.cz/…ska-cukrovka

Držím palce a pokud byste chtěla řešit pomocí homeopatie výše uvedené obtíže, neváhejte se s dotazem opět ozvat.

Pohodové dny přeji