Reklama
Zpět na všechny otázky v kategorii Odborné poradny

Hubnutí po porodu - diabetička

Jeanicka se ptá 28.09.17

Dobrý den,

jsem maminkou 9měsíční holčičky a trápí mě poporodní kila. Není to moc, cca 4 kg, ale v těhotenství jsem přibrala 12 kg a nemůžu se jich zbavit.

Jsem na inzulínu, mám sníženou funkci štítné žlázy. Před těhotenství jsem aktivně cvičila (zumba, power plate, plavání), ale cílené hubnutí byl vždy problém: hubnu jen při stresu a pak jo-jo efekt, kila dole si neudržím. Nepovedlo se mi hubnout ani pod měsíčním dohledem nutriční poradkyně v kombinaci se cvičením. :(

Dost mě to štve, teď obzvlášť, nevím, kam se obrátit, aby mi někdo opravdu poradil, jak postupovat. Ani můj diabetolog v tomto není moc optimistický… Prostě se sama sobě nelíbím a necítím se dobře, chci to změnit.

Poradíte, kudy by mohla vést ta správná cesta?

Děkuji

Jana

Eva Hájková, MPH, MBA odpovídá 03.10.17

Dobrý den, Jani,

díky za dotaz.

Vaše přibírání, respektive fakt, že se nemůžete zbavit přebytečných kilogramů, může být způsoben poruchou ŠŽ. Nevím ale, o jakou poruchu přesně se jedná abych mohla zhodnotit, zda je to váš případ.

velmi terapeutickým typem stravování, které by vám mohlo sedět a není kontraindikací je LCHF neboli nízkosacharidová, vysoce tučná dieta. Tento typ stravování není dietou, ale životním stylem a je velmi účinná jak z pohledu snížení glykémie tak z pohledu hubnutí. Najdete spoustu info na internetu.

Pokud byste si ráda nechala sestavit jídelníček na míru, udělat analýzu vašeho dosavadního jídelníčku a právě zohlednit váš zdravotní stav, neváhejte se na mne obrátit.

Mějte krásné dny,

Eva Hájková, MPH, MBA
Autorka knihy Hravě o živé stravě
 www.hrave-o-zive-strave.cz

Položte vlastní otázku do této poradny nebo si vyberte jinou oblast na úvodní stránce poraden.
O této otázce můžete dále diskutovat v diskusi na eMimino.cz.

Reklama


Reklama