Zpět na všechny otázky v kategorii Odborné poradny

Hysterický řev před večerním spaním

Anonymní se ptá 30.01.19

Dobrý den, pane doktore,

mám syna, je mu 18 měsíců. Poslední měsíc začal hystericky řvát, když má jít večer spát. Jakmile řeknu, že jdeme spát nebo ho vezmu do ložnice, začíná řvát, dávit se, kašlat a chce odejít, chovat nechce, hladit nechce. Když na něj zvýším hlas, nepomáhá, když jsem hodná, taky nepomáhá. Je takhle schopny řvát i hodinu a půl.

Uspávat ho chodím, když vidím, že začíná být unavený. Spí se mnou v ložnici, uspávám ho v posteli, kde mu dám prso a poté jde do své postýlky. Nikdy jsem ho nenechala usínat samotného, vždy usínal se mnou. Dokonce se stává, že se v noci probudí s pláčem, který přejde v hystericky řev a opět třeba hodinu.

S otcem jsme se rozešli, když mu byl rok. Ale vztah máme poměrně dobrý.

Nevíte, čím by to mohlo být?

Děkuji za odpověď.

PhDr. Václav Mertin odpovídá 21.02.19

Dobrý den, z toho, co jste napsala, nevidím žádný problém, chybu, nedostatek. Takže bych doporučoval vytrvat v tomto přístupu. Já bych nekřičel (on Vám to nedělá schválně), zpíval bych mu, mluvil bych na něj, vyprávěl bych mu pohádky, příběhy, třeba o něm. Jestli by nepomohlo, že si budete prohlížet (číst) hezkou knížku? Když se podaří vytvořit takový (nebo jiný) uspávací rituál, může to vyřešit problém. Na Vaši základní otázku odpovídám Nevím.

Zdraví
Václav Mertin

Položte vlastní otázku do této poradny nebo si vyberte jinou oblast na úvodní stránce poraden.
O této otázce můžete dále diskutovat v diskusi na eMimino.cz.