Zpět na všechny otázky v kategorii Odborné poradny

Imunita a podpoření homeopatiky

Mairim se ptá 11.01.17

Dobrý den,

je mi 27 let a poslední dva roky jím antibiotika jako na běžícím pase. Už mě to unavuje, cítím se úplně vysátá, stačí jakýkoli malý podnět a jsem zase nemocná. Dříve jsem byla hodně aktivní, teď už na to nemám energii, po každém začátku sportování mám další antibiotika. Obvoďák mi řekl, ať si nechám vytrhnout mandle, chtěla jsem imunologické vyšetření, na to mi řekl, ať si nechám vytrhnout ty mandle.

Prosím, co je dobré na posílení imunity?

V 7 letech jsem se rok vkuse léčila ATB kvůli streptokokovi, od té doby mám lupénku.

Od 13 let permanentně trpím na rýmu, nezáleží na období, na alergenech - nemám alergie- rýmu mám pořád, smrkám denně 14 let v kuse.

I díky stresu z práce a bývalého přítele mi začaly problémy, které mám teď - slabší astma (vždy v psychickém vypětí zhoršení), v květnu 2015 jsem měla nejdřív příznaky nachlazení - bolest v krku, další den řezání a bolest polykání, šla jsem k lékaři s tím, že výsledek krve další den (crp 99,6) - nástup do nemocnice na kapačky a série antibiotik. Měla jsem před nemocnicí a po ní celkem asi 6 antibiotik za 5 týdnů nemocenské. Od té doby pokaždé stejné - žádné teploty, žádné bolesti kromě v krku - nateklé mandle, neschopnost polykat, někdy kašel, rýma, jak jsem řekla, je nonstop.

Teď aktuálně mám zase antibiotika, dokonce 2 současně kvůli silnému zánětu ledviny, tentokrát už ale i s horečkami (až 39,4) a vším, co k nemocem patří (crp pouze 29).

Za týden odlétám pracovně do zahraničí, přesto bych byla ráda, jak se tomu být neustále nemocná vyvarovat. Pořád myslím, že jsem mladá a mám pracovat a ne co chvíli ležet s nějakým zánětem jako lazar.

Co bych ještě mohla dodat, je asi i to, že asi od 14 jsem se snažila hubnout (přitom jsem hubená byla), ale různě jsem omezovala jídlo, až jsem teď po více než 10 letech skončila na denním příjmů cca ve výši poloviny svého bazálního metabolismu, což možná taky trochu ovlivňuje mě zdraví.

Děkuji předem, jestli si na mou situaci uděláte čas.

MUDr. Magdalena Záchová odpovídá 12.01.17

Dobrý den,
děkuji za velmi vyčerpávající anamnézu. Nyní v době zánětu ledvin užívejte tyto homeopatické léky: Nux vomica 9 ch 5 granulí 2× denně + Silicea 9 ch 5 granulí ráno.
Každý den si vycucejte 1 tubu léku osciloccocinum. Jsou to léky, které pomáhají vypořádat se se zánětem a chemickou zátěží antibiotiky. Oscilo posiluje imunitu. Ale aby se Váš případ mohl léčit komplexně, je vhodné navštívit lékaře homeopata.
S pozdravem

MUDr. Magdalena Záchová
www.zachova-homeopatie.cz
www.svethomeopatie.cz

Položte vlastní otázku do této poradny nebo si vyberte jinou oblast na úvodní stránce poraden.
O této otázce můžete dále diskutovat v diskusi na eMimino.cz.