Zpět na všechny otázky v kategorii Odborné poradny

Internetoví "šmejdi"?

Anonymní se ptá 04.02.19

Dobrý den,

před 6 dny jsem se zaregistroval na stránce voucher.plus a smluvní podmínky přečetl až po registraci. Tam se uvádí, že musím tento účet aktivně využívat, nebo mi hrozí sankce 5 000,– za vedení účtu a zrušení tohoto účtu je zpoplatněno částkou 6 000,–. Na registraci bylo potřeba celé jméno, adresa, telefon a e-mail, nebylo třeba odsouhlasit smluvní podmínky a ani mi zpětně nepřišlo na mail potvrzení registrace (takže bych to mohl udělat komukoliv, koho trochu znám).

Dnes mi přišel první výhružný mail, kde mi chtějí navyšovat částku o 1% denně až do doby, kdy mi bude celá částka exekučně vyčíslena.

Mají vůbec nárok na takto vysokou částku při zrušení účtu, když nedošlo k podpisu a vše bylo pouze po registraci na jejich stránkách?

Popř. prosím radu, jak dál postupovat.

Děkuji

Josef

Zbyněk Vorel odpovídá 18.02.19

Dobrý den
Dle judikatury Ústavního soudu, pokud mají být ve smlouvě uvedeny nějaké sankce, musí být přímo ve smlouvě samotné, nikoli v obchodních podmínkách. Bude dobré tuto smlouvu prostudovat. Jinak bych pak doporučoval podat trestní oznámení či podnět na ČOI prostřednictvím advokátní kanceláře. Hezký den Vorel Zbyněk

Vorel Zbyněk, specialista oddlužení osob, insvorel@seznam.cz, 775073215

Položte vlastní otázku do této poradny nebo si vyberte jinou oblast na úvodní stránce poraden.
O této otázce můžete dále diskutovat v diskusi na eMimino.cz.