Investování do akcií jako začátečník

29
18.08.19

Dobrý den,

chtěl bych začít investovat do akcií, a z toho důvodu bych chtěl vědět, do čeho mám ze začátku investovat, abych se nedostal na mizinu. Jako začátečníkovi mi nejde o žádné zisky, chtěl bych si to jen ze začátku osahat. Prosím vás, jestli byste mi nemohla poradit, jestli mám tedy investovat do otevřených podílových fondů, nebo jiných, případně doporučit konkrétní fond.

Děkuji, Lukáš

Daniela Kočí
20.08.19

Milý Lukáši,
abych mohla konkrétně poradit, potřebovala bych hodně podrobnou analýzu vaší životní situace, aby bylo jasné, co přesně a v jakém horizontu očekáváte, jaké jsou vaše plány a finanční možnosti, aby vás investice nezatěžovala a přinesla výsledky.
Každopádně obecně platí, že než se pustíte do investování, mělo by být jasné, co tím chcete docílit. Potom je třeba si říci, jaký majetek máte nyní k dispozici, současný majetek i volné cashflow - tedy odhad toho, jaké peníze budete mít k investování v dalších letech. Po podrobné analýze tohoto všeho se dojde k investičnímu dotazníku, aby se určil váš investiční profil. Díky němu si uvědomíte, jak na vás působí riziko a do jaké míry vás mohou trápit finanční ztráty třeba při poklesu hodnoty akcií, do kterých byste se chtěl případně pustit.
To jsou velmi zásadní informace, aby bylo možné plánování investic a vybírání vhodných investičních produktů.
Nelze tedy „takto“ poctivě určit, co by pro vás bylo nejvhodnější a nelze doporučit konkrétní produkt či fond. Je sice dost pravděpodobné, že podílové fondy pro vás budou správnou volbou, ale doporučuji vám návštěvu kvalitního investičního experta k posouzení vašich přesných potřeb a požadavků, abyste v budoucnu nebyl rozčarován či zklamán, ale spokojen, což je jistě cílem vašeho investování.

Daniela Kočí
mobil: 775 695 710
e-mail: daniela.koci@partners.cz
https://www.partners.cz/…ka-partners/