Zpět na všechny otázky v kategorii Odborné poradny

IVF – nereaguji na stimulaci

Anonymní se ptá 03.04.19

Dobrý den, fcdsaf

s manželem podstupujeme IVF. Už máme za sebou dvě stimulace, ale ani u jedné nedošlo k odběru vajíček (poprvé byly folikuly jen dva a dorostly jen do 12 mm, pak byla stimulace zastavena, podruhé folikuly žádné), a to po stimulaci hormony poprvé Menopur v dávce 300j denně a podruhé Femara v dávce 5 tbl denně.

Je mi 36 let. Ovulaci jsem měla doteď v pořádku. Teď nám dorazily výsledky genetického vyšetření a je tam psáno toto: u paní byl prokázán homozygotní genotyp Ser680Ser v genu FSH. Tento genotyp je spojený s nižší citlivostí FSH receptoru na gonadotropiny.

Prosím o radu, jestli to, že na hormony nereaguju, je způsobeno tímto, popř. dá se to nějak ovlivnit, zmírnit, léčit? Jinak výsledky genetiky žádnou jinou vadu neobjevily. Je vůbec možné docílit odběru vajíček?

Předem děkuji za odpověď

Pavel Otevřel odpovídá 04.04.19

Dobrý den

To, co popisujete je celkem neobvyklá situace, kterou nelze řešit běžnými stimulačními postupy. Léčit v tom smyslu, aby se to zlepšilo nebo zmizelo to nelze. Je to daný stav.

Variantou volby je odběr vajíčka bez stimulace, využití Vaší přirozené ovulace, tzv. nativní IVF, tedy bez použití FSH injekcí.

Kolektiv lékařů kliniky Reprofit

Položte vlastní otázku do této poradny nebo si vyberte jinou oblast na úvodní stránce poraden.
O této otázce můžete dále diskutovat v diskusi na eMimino.cz.