Zpět na všechny otázky v kategorii Odborné poradny

Jak najít práci při péči o postižené dítě?

Tarjei se ptá 27.07.18

Dobrý den,

tak mám pro Vás jeden bojový úkol. Starám se o postiženého syna a čas mívám jen všední dny dopoledne přes školní rok, kdy je syn ve škole. Mám vystudovanou živočišnou produkci, Bc. Ráda bych to využila, ale volného času je málo.

Napadá Vás něco, co bych mohla dělat?

Díky, přeju krásný den

Kateřina Vlková odpovídá 30.07.18

Dobrý den,

díky za Váš dotaz.
Asi Vám neporadím nic odborného, jen zkusím dát typy, co bych vyzkoušela já, pokud bych chtěla ve Vaší situaci pracovat.

Nevím, z jakého jste města, což bohužel při hledání práce je dost podstatné, protože si přiznejme, že ve velkých městech, konkrétně třeba v Praze, se práce hledá podstatně jednoduššejí.

Zkusila bych následující kroky:
1. Aktualizujte nebo vytvořte svůj CV a průvodní dopis, kde popíšete, jak se věcí mají.
2. Vytvořte si profil na LinkedIn, jestli ještě nemáte a založte si svůj profil na jobs.cz, který uveďte do stavu aktivního, tedy že hledáte pracovní uplatnění.
3. Životopis zkuste rozeslat do firem/institucí, které jsou z Vašeho oboru a kde byste si dokázala představit, že byste chtěla/mohla pracovat.
4. Zkuste projet nabídky na www.jobs.cz, www.prace.cz, poslední dobou tam vídám celkem hodně částečných úvazků, i když ne tedy z Vašeho oboru.
5. Já bych na Vašem místě zkusila rozhodit sítě i v jiných oborech, které by Vás bavily. Vždyť u nich nemusíte zůstat a třeba se Vám tím otevřou dveře i v jiných oblastech.
Vidím možnost třeba konkrétně ve školství.

A je zde také možnost zaregistrovat se na našich stránkách www.mavimi.cz, vytvořit si tak profil a sledovat naše nabídky práce.

Snad jsem Vám trošku pomohla.
Moc Vám držím palce a budu ráda, když mi dáte vědět, jestli jste něco zkusila a jestli to pomohlo.

Hezký den,
Kateřina

www.mavimi.cz

Další otázky z poradny
Položte vlastní otázku do této poradny nebo si vyberte jinou oblast na úvodní stránce poraden.
O této otázce můžete dále diskutovat v diskusi na eMimino.cz.