Jak podpořit přírodně imunitu dítěte

04.02.20

Dobrý den,

mám 2 letou dcerku. Chtěla bych ji podpořit imunitní systém přírodně…Nechce moc baštit ani ovoce ani zeleninu (rozmixované, vařené, syrové a ani odstavné) Prosím poradíte nám něco?

Moc děkuji.

Mgr. Pavla Hájková
10.02.20

Dobrý den,

děkuji za Váš dotaz.
Možností přirozené podpory imunity u dvouletého dítka je několik, ale chtěla bych Vás povzbudit, abyste nevzdávala snahu nabízet dceři dál různé varianty ovoce, zeleniny, vařené, dušené.

Možná by stálo za zkoušku vymyslet formou hry, jak dcerku navnadit.
Za týden by člověk měl zkonzumovat ovoce a zeleninu barvy duhy. Co si zkusit duhu společně namalovat a ke každé barvičce během týdne přilepovat/přišpendlovat vystřižené obrázky různých druhů ovoce/zeleniny?

U takto malých dětí mám také dobré zkušenosti s hustými krémovými zeleninovými polévkami, kde je jako základ masokostní vývar. Takže uvařit vývar, zcedit, dát do sklenice do lednice a pak jej používat např. na podlévání rizota, do omáček, do polévek místo vody.

Také je fajn zkusit dítě zapojit do přípravy pokrmu, aby vidělo celý proces od začátku do konce, mohlo pomáhat (už i takto malé děti - vyndat zeleninu z lednice/mrazáku, pomoct umýt ve dřezu, apod…). Dítě je pak víc motivované hotový pokrm aspoň ochutnat.

Jinak co se týká přírodních doplňků na podporu imunity, tak bych doporučila značku Garden of life, např. Vitamin Code Kids, nebo Mykind Organics Multi Gummies pro děti, případně i probiotika pro děti od této značky.

Přeji hodně trpělivosti a vytrvalosti,

s pozdravem
Pavla Hájková

Mgr. Pavla Hájková
klinická naturopatie
nutriční poradenství
fytoterapie
www.prirozenekezdravi.cz