Jak se zbavit úzkosti

15.02.19

Dobrý den,

už nevím, kudy kam, a ráda bych se Vás zeptala, jak se zbavit úzkosti.

Je mi 26 let, pohodový, běžný život s běžnýmy problémy, starostmi a radostmi. Mám báječného chlapa, skvělou rodinu, místo mimča zatím psíka, práci, která mě baví a naplňuje. Za posledních 5 let jsem měla takové těžší období, operace krčních mandlí, státnice, nová práce, osamostatnění se, autonehoda, operace slepého střeva a psychicky masakr v práci. Já jsem takový ten člověk, který si vše bere hrozně osobně a hned dělám závěry.

Před rokem jsem začala mít úzkostné stavy, prvně jsem netušila, co to je, takže miliony vyšetření,… Vše v pořádku. Až jsem sama začala hledat a zjistila, že to asi ta úzkost bude. Příznaky: nemůžu dýchat, motá se mi hlava, nohy jak z gumy, pocit na omdlení, především v práci, v obchodě,…

Myslím si, že jsem od té doby na sobě hodně zapracovala, sebevědomí, uvědomění si spoustu věcí, i v tom, že dokáži být asertivní, už si z ostatních nelámu hlavu, ale vůbec nevím, jak tu úzkost odstranit. Už mě to strašně omezuje, ale já se strašně bráním lékům, ty prostě nechci.

Vím, že si s tím musím poradit sama, ale asi bych potřebovala trochu navést.

Předem Vám moc děkuji za odpověď a přeji Vám krásný den

Mgr. Jitka Bártová
02.09.19

Dobrý den,
rozhodně doporučuji trvalou a důslednou práci na sobě. Tak jak píšete, že mnoho věcí již máte pocit, že jste změnila, nenechte se odradit a postupujte stále dál, k dalším tématům, kde ještě dostatečně sebejistá nejste, kde nedokážete být stále přes veškerou snahu asertivní, kde si berete stále ještě dost věcí osobně. Je to taková detektivní práce.
Pravdou totiž je, že zážitky, kterými procházíme, mají efekt na fyzické tělo mnohdy až mnoho let po příčinných událostech - takže je práci potřeba dát mnoho času.
Hodně štěstí :)

Mgr. Jitka Voglová
Tel.: +420 734 251 345
www.exqui.cz

Další otázky z poradny

Jak si odpustit Anonymní 19.12.18
Jak přestat nenávidět partnera? Anonymní 17.12.18
Ako si získať deti Anonymní 02.12.18
Nevím, jestli chci poznat svého tátu Anonymní 28.11.18
Pořád se lituju, cítím samotu lovka 29.07.18