Zpět na všechny otázky v kategorii Odborné poradny

Jak sehnat práci po 10leté pauze s nemocnou dcerkou?

Jančakecalka se ptá 06.08.18

Dobrý den,

jsem 10 let doma, nejdříve rizikové těhotenství od samého začátku, pak 4letá rodičovská a od 4 let věku na dcerku pobírám příspěvek na péči 3. stupně, je jí 9 let. Teď už nastala situace, kdy bych opravdu chtěla jít do práce, ale vubec nevím, jak s tím naložit, kde a jak hledat. Je to komplikované tím, že dcera od září nastupuje do speciální ZŠ vzdálené 20 km, takže ráno, odpoledne zpět. Manžel dělá celý den, takže s ním počítat nelze. Potřebovala bych zaměstnání na pár hodin denně, kdy bude dcerka ve škole, popřípadě do 14 hodin, ve 14:30, ji budu vyzvedávat z družiny.

Ráda bych uplatnila své znalosti a zkušenosti s nemocnou dcerkou, takže mě láká práce v tomto odvětví - pomáhat druhým, ať už dětem, tak dospělým, ale bohužel nemám na to žádné vzdělání, pouze letité zkušenosti.

Dá se takto něco najít nebo se mám smířit s tím, že půjdu do fabriky nebo ke kase?

Děkuji

Hezký den

Jana

Kateřina Vlková odpovídá 07.08.18

Dobrý den Jani,

děkuji za Váš dotaz.

Chápu, že hledání práce v takové složité životní situaci není úplně lehké. Navíc bohužel nevím z jakého jste města, což je při hledání práce taky dost podstatné - bohužel.

Já bych doporučovala zkusit pár věcí:
1. Udělat si nějaký rekvalifikační kurz na pracovní uplatnění, které by Vás bavilo. Popř. doplnit vzdělání nějakými kurzy či studiem. Protože se obávám, že většina zaměstnavatelů v oblasti, která by Vás bavila, to vzdělání v daném oboru bude požadovat. V době kdy rekvalifikační nebo vzdělávací kurz bude probíhat si zkusit najít nějakou brigádu nebo přivýdělek, který Vás lehce začne vracet do pracovního dění.
Můžete zkusit hledat u nás: www.mavimi.cz, popř. klasicky na www.jobs.cz, www.prace.cz atd. Brigády se dají sehlat i přes Facebook, když se přihlásíte do skupin, které brigády nabízí.

2. Zkusit rozhodit sítě ve speciálních či klasických školách, školkách, nemocnicích a podobných institucích, zda nemají volné místo a jaké by popř. byly jejich požadavky, abyste si mohla udělat obrázek.

3. Zkusit poptat i různé neziskové organizace, které se zabývají pomoci druhým.

4. Opět klasicky aktualizovat CV a aktualizovat či založit LinkedIn profil a dostat se do skupin, které mají zaměření, které by Vás bavilo. Určtiě tak narazíte na zajímavé lidi, kteří dělají zajímavé věci.

Doufám, že Vám můj názor/rada trošku pomohou.
Moc Vám držím palce, abyste kombinaci školy Vaší dcery a hledání práce či doplnění vzdělání pro Vás zvládla v pohodě a bez komplikací!

Mějte se hezky!
Kateřina

www.mavimi.cz

www.mavimi.cz

Položte vlastní otázku do této poradny nebo si vyberte jinou oblast na úvodní stránce poraden.
O této otázce můžete dále diskutovat v diskusi na eMimino.cz.