Reklama
Zpět na všechny otázky v kategorii Odborné poradny

Jak správně usadit dítě do autosedačky

Lexie0510 se ptá 30.12.17

Dobrý den,

dcera má rok, 10 kilo a 78 cm. Máme autosedačku vajíčko z trojkombinace z kočárku Camarela. Nyní jsme koupili novou. Zkusili jsme objednat Nanina B-line 9-36 kg. Když přišla a posadila jsem do ní dceru, tak mi přišla v té sedačce hrozně zapadlá, hlavové opěrky ji kryly pouze cca 1/3 hlavičky, celkově mi přišla ta sedačka oproti dceři velká. Řekla bych, že je spíše pro dítě od 3-4 let a ne od roku. Přítel, ale stále tvrdí, že to nevadí, že je to v pořádku a je to bezpečné.

Moje otázka zní - jak by mělo dítě v sedačce být posazené. Je mi jasné, že by ji neměla být těsná a pásy by neměly být pod rameny. Ale co ochrana hlavičky, celkové posazení dítě v sedačce?

Děkuji za odpověď

Štěpán Rybníček odpovídá 02.01.18

Dobrý den,
všeobecně sedačky kat. 9-36 nejsou úplně vhodné pro dítě po vajíčku, dítě tam je většinou zapadlé, nesedí mu pásy, hroutí se ze sedačky, protože sedí moc vzpříma, atd…
Ideální je po vajíčku jít do sedačky 9-18 kg, která je tvarem i velikostí přizpůsobená menšímu dítěti, dá se s dítětem polohovat, takže tam nemusí vzpříma sedět, a hlavu chrání hlavová opěrka.
Doporučil bych vám něco takového : http://autosedacky.mimishop.cz/…king-ii-2018 bude pro dceru bezpečnější i pohodlnější než zmíněná sedačka 9-36 kg.

Štěpán Rybníček
autosedacky@sez­nam.cz
http://www.autosedacky.estranky.cz/

Položte vlastní otázku do této poradny nebo si vyberte jinou oblast na úvodní stránce poraden.
O této otázce můžete dále diskutovat v diskusi na eMimino.cz.

Reklama


Reklama