Zpět na všechny otázky v kategorii Odborné poradny

Jak zrušit spaní ve třech?

jiřina h. se ptá 11.11.12

Dobrý den,

ráda bych vyřešila situaci, kdy naše dvouletá dcera spí s námi v posteli. Asi od 12ti měsíců odmítala spát v postýlce, a tak po týdnu hysterických záchvatů jsem ji dávala rovnou k nám do postele. Problém je v tom, že bych chtěla zařídit dceři dětský pokoj, kde by si začala pomalu zvykat na svou postel. Ze začátku třeba jen na odpolední spánek, prostě jít na to pomalu. Je to spíše asi kvůli tomu, že nemáme s manželem soukromí v ložnici, což jak už je holčička větší, tak mi vadí. Manžel ji chce prostě mít v posteli a neprošlo mi ani když jsem dcerku dala na kraj postele a ne mezi nás.

Přijde mi, že ji má raději než mne. Nemůže pochopit, že se k němu potřebuji občas přitulit nebo se milovat bez ní. Sex jsme neměli už půl roku a zdá se, že mu to vůbec nevadí. Jsem teď navíc po potratu (těhotná jsem byla 6 měsíců) a tohle je na mou psychiku strašné.

Děkuji

hana.krejsova odpovídá 26.11.12

Dobrý den,

děkuji za Vaši otázku. Chápu, jak náročné musí být smířit se se ztrátou nenarozeného dítěte a navíc čelit odcizení manžela.
Z Vašeho dopisu mi zůstává dojem, že jádro problému není v dceři, ale v komunikaci s manželem. Nejsnazší cesta, jak si dcera na změnu zvykne, je, že bude vnímat Vaši jistotu a jednotnost s manželem. Pokud budete oba přesvědčeni, že je to pro dceru i vás oba správné řešení, dcera to snáze pochopí. Jakákoli nejistota, která mezi Vámi je, se odrazí i na Vašich pokusech dceru přestěhovat.
Jako první krok tedy vidím řešení vztahu s manželem. Zkuste se za myslet nad následujícími otázkami, které by Vám mohly dát alespoň částečně vodítko, jakým směrem se vydat dál. Jak se manžel smířil se ztrátou druhého dítěte? Dokážete si být v tomto ohledu navzájem oporou? Dokážete si o oporu říci?
Jak vypadá váš vzájemný vztah mimo dceru? Máte čas být jenom spolu? Jít spolu alespoň jednou za čas někam ven? Mluvíte spolu o tom, co cítíte a co byste jeden od druhého potřebovali?

Pokud jsou pro Vás odpovědi na tyto otázky příliš těžké, zkuste vyhledat odbornou pomoc. Partnerský vztah je důležité v tomto období nepodcenit, čím dříve tento problém začnete řešit, tím lépe můžete předejít gradaci problému v budoucnu.

Držím palce a přeji hodně štěstí!
Hana Krejsová

Položte vlastní otázku do této poradny nebo si vyberte jinou oblast na úvodní stránce poraden.
O této otázce můžete dále diskutovat v diskusi na eMimino.cz.