Jaké UM zvolit při problémech se stolicí?

118
02.10.11

Dobrý den,

řeším umělé mléko pro půlročního syna. Kojím jen částečně, za den si vezme velmi málo. V porodnici jsme najeli na Nutrilon, ale měl po něm řidší stolici (řídká krupicová kaše). Zkusila jsem mu dát Bebu, ale u ní a také u Sunaru má zase zácpu. S Hami je to jako s Nutrilonem. Poslední, co jsem vyzkoušela je Babylove, ale po tom má také zácpu.

Už si nevím rady, čím ho vlastně krmit. Slušnou stolici měl pouze, když jsem ze zoufalství namíchala Hami a Sunar. To určitě není správné, ale já už nevím, co mu mám dát. Kvůli nemocným ledvinám bere preventivně antibiotika - Sumetrolim a k tomu laktobacily.

Děkuji za odpověď

Lenka Škovranová
04.10.11

Dobrý den,

nejsem lékař, proto nedokáži posoudit, jaké projevy má užívání Sumetrolimu. Myslím, že jedním z projevů může být také zácpa nebo průjem. O tom by bylo dobré poradit se s lékařem.

Jinak bych vám doporučila konzultaci s lékařem na téma alergie na mléčnou bílkovinu a laktózová intolerance, které mají projevy, které uvádíte. Doporučila bych tedy zvážit podávání mléka s označením HA. Dále jsou na trhu mléka, která jsou obohacena o probiotické kultury, které mohou usnadňovat trávení.

Pokud již také dítěti dáváte příkrmy, i to může mít vliv na tuhost stolice.

Lenka Škovranová