Jaký porod zvolit?

10.12.18

Dobrý den,

píši Vám, protože potřebuji znát názor odborníka na svou situaci. První porod skončil rupturou 3. stupně b. Domnívám se, že k tomu došlo z toho důvodu, že jsem v porodnici musela akceptovat polohu vleže, která mi byla výrazně nepříjemná. Vleže jsem měla velké bolesti a nebyla jsem schopná vnímat kontrakce. Také jsem se přestala otevírat poté, co jsem si lehla. Personál ode mě stál půl metru a jen koukal. Porodní asistentka mi řekla, abych tlačila při kontrakcích, ale já nebyla schopná je vleže vnímat. Tlačila jsem mimo kontrakce, v době kdy jsem ještě nebyla zcela otevřená. Porodní asistentka udělala rovný nástřih, ale i tak jsem se roztrhla jak dolů, tak nahoru.

Možná, že roli také sehrálo to, že jsem dostala klystýr, kterého jsem se nedokázala zbavit, protože jakmile jsem si sedla, dostala jsem křeče a nebylo to možné. Žádala jsem porodní asistentku, aby s tím něco udělala, ale ona řekla, že neví, co s tím, a vykašlala se na mě. Klystýr tak byl mezi námi, jakmile došlo k té ruptuře. Naštěstí po porodu přišel velmi schopný pan doktor, který mě zašil tak dobře, že jsem bez následků.

V létě mě čeká druhý porod. Přemýšlím, zda rodit přirozeně s tím, že bych měla u sebe dulu, odmítla bych klystýr, rodila bych v poloze, která mi vyhovuje, a porodní asistentka by mi tentokrát chránila hráz. A nebo zda mám zvolit plánovaný císařský řez, přestože s anestezií nemám žádné zkušenosti a jsem alergická na šicí materiál. Časový odstup mezi porody bude 6,5 let.

Velmi děkuji za Váš názor.

Porodní asistentky
28.12.18

Dobrý den, je velice těžké jednoduše odpovědět na tak rozsáhlou otázku. Na mých stránkách www.vase-porodni-asistentka.cz najdete mé stránky a tel . na mne. Pokud budete chtít zavolejte mi, můžeme vše probrat Pokud jste z Prahy a okolí můžeme se domluvit k porodu
S pozdravem Kateřina Meeganová

Kateřina Meeganová, Dis.
Bc. Vladimíra Toplaková

tehotenskaporadna@gmail.com
www.vase-porodni-asistentka.cz