Jedno, nebo více embryí a šance na uchycení

11.06.19

Dobrý den,

byli jsme s přítelem na IVF. Teď mám od 5. 6. zavedeno jedno embryo. Nechápu, proč jen jedno. Četla jsem, že je větší šance, když jich je hodně.

Kdy poznám z testu nebo jakkoliv, že třeba se embryo chytlo?

Zítra to bude týden a přemáhá mě strašná nejistota. Včera jsem zkoušela test a vyšel negativní, dnes ráno taky a na krev mám jít až 19. 6.

Děkuji moc za radu a pomoc

REPROMEDA klinika
15.07.19

Dobrý den,

popravdě jde o to, kde informace hledáte. Pokud na chatech, pravdědpodobně se nedozvíte objektivní informace. Transfer více embryí je v moderní reprodukční medicíně na ústupu kvůli vysokému riziku vícečetného těhotenství, na které současné ženy nejsou adaptovány a proto většina vícečetných těhotentví nekončí dobře. Transfer jednoho embrya je určitě optimální variantou. Kumulativní výsledek, pokud se embrya budou transferovat jedno po druhém, vždy bude prakticky stejný a rizika budou rozhodně menší, tedy šance na porod donošeného a zdravého dítěte bude vyšší.
Výsledek testu je vhodné provádět rozhodně ne dříve nežli za 14 dní po zavedení embrya. Po tádnu to nedává opravdu žádný smysl, žena se jen vystresuje a snižuje si šanci, že to dopadne dobře.

Držím palce.

Se srdečným pozdravem

MUDr. Kateřina Veselá, Ph.D.
kvesela@repromeda.cz
http://www.repromeda.cz/