Joie every stage fx

1093
18.07.19

Dobrý den,

prosím jaký máte názor na sedačku joie every stage? Hlavně bezpečnost. Na doporučení paní prodavačky jsem jí koupila, ale bohužel pak jsem našla články, že špatně dopadla při nárazových testech. Paní je ochotná ji vyměnit za jinou. jakou by jste mi doporučili do cca těch 7 tisíc? Klidně jen kategorie od 0-18kg.

děkuji

Štěpán Rybníček
22.07.19

Dobrý den,
sedačka Joie every stage fx je sedačka z kat. 0-36 kg, je to moc velký váhový rozsah a takové sedačky nikdy nebudou vynikající v bezpečnosti. Joie every stage fx má v testech 40 % tedy známku uspokojivou.
Pokud chcete něco lepšího určitě je vhodnější vybírat z menšího váhového rozsahu a kat. 0-18 kg je ideální. Od značky Joie je lepší třeba model I-Anchor Advance( musí se k ní dokoupit základna, ta má v bezpečnosti 58%, nebo bych spíše doporučil Britax Römer Dualfix : http://autosedacky.mimishop.cz/…-dualfix-2-r ta má z bezpečnosti 69%, takže známka dobrá. Tyto sedačky jsou obousměrné, takže se dají použít jak v protisměru, tak později i po směru jízdy , když už se díte do protisměru nevejde, nebo je mu nepříjemný.
Lepší už jsou jen samotné protisměrné sedačky, ta nejlepší Britax-Römer Swingfix dosahuje 77% bezpečnosti, ale cenově je to již nad váš požadavek, pohybují se kolem 14 t.

Štěpán Rybníček
autosedacky@sez­nam.cz
http://www.autosedacky.estranky.cz/