Jsem těhotná, na úřadu práce a zapomněla jsem na schůzku

04.11.19

Dobry den,

čekám s přítelem miminko a otěhotněla jsem hned po vysoké škole a nastoupila na úřad práce, kde mi bylo řečeno, že podporu nedostanu, protože jsem nepracovala 12 měsíců, takže jsem bez financí a mam problémy s těhotenstvím a díky tomu jsem zapomněla na sjednanou schůzku, takže mě chtějí vyřadit z evidence. Za 5 měsíců mám termín porodu a nemůžu pracovat, takže nevím, co mám dál dělat. Poradíte mi prosím?

Děkuji za odpověď.

Mgr. Eva Grünwaldová, Mgr. Jitka Došlová
06.11.19

Dobrý den,

ptáte se nás, jak můžete postupovat v případě, že jste nepřišla na domluvenou schůzku na úřad práce.

Aby nedošlo k Vašemu vyřazení z evidence úřadu práce, je potřeba se omluvit v den schůzky a do 8 kalendářních dnů doložit písemný doklad o tom, z jakého důvodu jste se nemohla na schůzku dostavit (např. potvrzení od lékaře).

Za nedodržení termínu schůzky, hrozí uchazeči o zaměstnání sankční vyřazení z úřadu práce. Znovu se může zaevidovat až po uplynutí 6 měsíců. To by pro Vás mohlo mít několik negativních důsledků. Pokud nebudete evidovaná na ÚP, nebudete mít nárok na dávky hmotné nouze, stát za Vás nebude platit zdravotní pojištění. V takovém případě byste měla povinnost platit si zdravotní pojištění sama ode dne vyřazení z ÚP.

S pozdravem

Mgr. Eva Grünwaldová a Mgr. Jitka Došlová
Poradna Na počátku
Na počátku, o. p. s., Soběšická 560/60, Husovice, 614 00 Brno
tel: 774440821
email: poradna@napocatku.cz