Kamarádka má anorexii a je to stále horší

45
09.12.19

Pěkný večer,

mám kamarádku, se kterou se neznám příliš dlouho, takže se k ní nemám šanci dostat k jádru tak citlivého tématu, abych jí pomohla dostat se co nejdříve k odborníkovi a mám strach o její život.

Kamarádce je cca 20 let, má zhruba 190 cm a může mít tak 40 kilo. Byly jsme spolu v posilovně před 5 měsíci a už tehdy byla dost podvyživená, teď je ale úplná kostra a já nevím co dělat?
Můžu se s ní o tom pokusit promluvit, ale že bych ji dostala k lékaři to nadějně nevidím. Čím je hubenější, tím spíš si nepřiznává problém.
Já mám zase silnou nadváhu, takže skrz to vidím šanci ji přimět, ať se mnou někam jde, že potřebuji podporu také a šly bychom společně, jak se mám ale domluvit s nějakým odborníkem, že tam přijdeme společně? Máte nějaký jiný tip?

Budu Vám velice vděčná za odpověď, případné rady.

Přeji pěkný večer.

Eva Hájková, MPH, MBA
17.12.19

Dobrý den,
svém
poruchy příjmu potravy jsou velmi citlivé téma a pokud jí je 20 let, kontaktovala bych rodiče, zda by ještě ve svém věku dala na ně a třeba byste našla cestu přes rodiče. Poté třeba přes přítele pokud má?
Většinou u těchto dívek mladých jde o to, že se nemají rády a vidí se zcela jinak, než my ostatní. Opravdu je potřeba vyhledat citlivého a zkušeného odborníka, který vaši kamarádce pomůže.

Rodiče, kamarádi, přítel…tam bych začala. Také bych s ní mluvila o tom, jak se vidí ona sama, proč posiluje, jaké jsou její cíle, zda ci prošla nějakým traumatickým zážitkem. Chce to ale opravdu odbornou pomoc.

Držím moc palce.

Mějte krásné dny,

Eva Hájková, MPH, MBA
Autorka knihy Hravě o živé stravě
www.hrave-o-zive-strave.cz
www.evahajkova.com
www.ifmv.cz