Kde zjistím své dluhy?

17.05.16

Dobrý den,

ráda bych se zeptala, kde zjistím, jestli nejsem někomu dlužna? Nejedná se o mne, ale o mého přítele. Když byl mladý, vzal si pár půjček, nějakou směnku apod, už jsme platili snad 2 exekuce, nezaplacené telefony, asi 4 pohledávky, a už jsme mysleli, že to máme vše za sebou, a teď přišla další exekuce, tu jsme tedy také zaplatili.

Chtěli bychom si být jisti, že už nikde žádný dluh nemá - kde to můžeme zjistit?

Bankovní půjčku neměl nikdy žádnou. Psali jsme do registru dlužníků Solus a tam nám odepsali, že v rejstříku dlužníků není veden, ale to mi přijde divné, když měl zrovna exekuci na krku. Dá se tedy někde spolehlivě zjistit, jestli jsou ještě na jeho jméno nějaké nezaplacené pohledávky?

Děkuji za případnou odpověď.

S pozdravem

JUDr.David Vozák
17.05.16

Dobrý den.
Bohužel neexistuje jedno místo, které by evidovalo všechny existující dluhy. Je proto třeba počítat s kombinací postupů.
Vždy doporučujeme klientům následující: dotázat se na místně příslušném okresním soudu na nařízené výkony rozhodnutí a exekuce, dále oslovit exekutora s žádostí o výpis z rejstříku exekucí, oslovit okresní soud s žádostí o výpis civilních soudních řízení, jejichž jsem účastníkem, a oslovit všechny dostupné reigstry dlužníků (Solus, BRKI, NRKI, CECD atd.) Poslední radou je pak usilovné vzpomínání. U podnikatelů se vyplatí ještě dotázat se u FÚ a ČSSZ.

JUDr. David Vozák,
odborník v oblasti osobních bankrotů
jednatel společnosti Abivia
www.Abivia.cz