Kdy představit dětem novou partnerku?

14.07.19

Dobrý den,

mám s manželem děti 2 a 5 let. Manžel nás před 3 měsíci opustil. Nastěhoval se k milence, kterou již dětem při hlídání před měsícem představil jako kamarádku…Zajímalo by mne, kdy a jak by měl manžel našim dětem kamarádku představit jako jeho partnerku…? Jde totiž o to, že partner si chce děti o víkendech brát a jezdit s nimi po cukrárnách a dětských centrech se celé víkendy nedá…Myslíme si, že je již třeba staršímu synovi celou věc nějakým způsobem vysvětlit… ale nevíme, zda je to dobře…Neradi bychom udělali nějakou fatální chybu!

Mnohokrát děkuji za Vaši odpověď…

PhDr. Václav Mertin
18.07.19

Dobrý den, nevím, jestli pětiletý syn rozlišuje mezi kamarádkou a partnerkou. Představení už proběhlo, dítě kamarádku zná, asi vidí, že jsou spolu v jednom bytě. Pokud by byly děti s tátou přes víkend, tak si všimne, že spolu spí v jednom pokoji, že se objímají apod. Možná stojí za to, aby jim táta jasně řekl, že teď bydlí s „Lenkou“.
Důležité je, abyste synovi odpověděli na otázky, bude-li nějaké mít.
Bez ohledu, jak Vás situace zasáhla, v zájmu dětí je nepomlouvat ani „Lenku“ ani manžela, nevyjadřovat se o nich ošklivě. Není žádoucí, aby děti trápila návštěva u táty.

Zdraví
Václav Mertin