Kila v 45 letech nejdou dolů

31.08.19

Dobrý večer,

je mi 45 let, měřím 174 cm a donedávna jsem vážila 62-64 kg. Za poslední 4 roky jsem přibrala 15 kg a kila nejdou dolů. Cvičím, snažím se omezovat sladké, nejím bílé pečivo. Před těmi 4 lety jsem dostala silné kortikoidy, potom jsem začala přibírat. Ještě více jsem přibrala, když jsem před 2 lety musela na prostou hysterektomii, vaječníky mám pořád plně funkční. Ale měla jsem velkou krevní ztrátu, dostala jsem několik transfuzí a musela půl roku brát železo. Štítnou žlázu mám prý v pořádku, ženské hormony v normě. Krevní tlak normální. Nejvíc tuku se mi ukládá na břiše a bocích. A to mi vadí nejvíc, postava to není pěkná. Můžete poradit, kam se obrátit? Myslíte, že může být problém v nadledvinkách?

Eva Hájková, MPH, MBA
03.09.19

Dobrý den,

i když dle výsledků máte hormony v pořádku, může se jednat o hormonální problém. Také by bylo dobré vidět vaše výsledky testů, jelikož například funkční medicína se na referenční hodnoty dívá jinak, než konvenční.
Také záleží, jak se stravujete, v jakém množství a jaké konkrétní potraviny. Jak spíte, jakou máte stresovou zátěž a spoustu dalších faktorů, které mohou váhu ve vašem věku ovlivňovat.
Případně se obraťte na náš Institut www.ifmv.cz

Mějte krásné dny,

Eva Hájková, MPH, MBA
Autorka knihy Hravě o živé stravě
www.hrave-o-zive-strave.cz
www.evahajkova.com
www.ifmv.cz

Další otázky z poradny

Stále přibírám Anonymní 26.08.19
Dcera chce hubnout Anonymní 25.08.19
Anorexie Anonymní 02.08.19
Zelenina během kojení LiveDream 24.04.19
Maminka 75 let – jak sestavit jídelníček? Majamka 28.02.19