Zpět na všechny otázky v kategorii Odborné poradny

Kojení 14měsíčního a přibírání

pandoslava se ptá 29.08.16

Dobrý den,

mám 14měsíčního kluka, kterého stále hodně často kojím (cca 10× denně). Před těhotenstvím jsem neměla problém si držet váhu kolem 50 kg při výšce 158 cm. Při těhotenství jsem ovšem přibrala 23 kg a po porodu šlo dolů jen 9 kg. Začala jsem chodit na dlouhé svižné procházky s kočárkem (kolem 15 km denně) a během půl roku si mi podařilo zhubnout 6 kg. Pak se hubnutí náhle zastavilo i přes pokračování v procházkách a zařazení půlhodinového cvičení 2-3× týdně. Poté jsem vyřadila z jídelníčku veškeré sladkosti a velmi omezila pečivo. Váha se však nehnula.

Od 11 měsíců můj chlapeček chodí a nesnese delší jízdu v kočárku, spí pouze doma, takže dlouhé procházky zcela odpadly. Snažím se více cvičit doma, ale s batoletem, které navíc velice špatně spí v noci i přes den, se mi to nedaří častěji než ob den 20-30 minut. Nyní jsem vyřadila veškeré pečivo s výjimkou žitného chleba v množství maximálně 2 plátky za den, zmenšila jsem porce a hmotnost jde bohužel nahoru - za 2 měsíce jsem přibrala 3,5 kg. Zřejmě je to způsobeno absencí chůze.

Veškerý pohyb musím dělat s dítětem, nemám žádnou možnost hlídání (tatínek dlouhodobě v zahraničí, prarodiče pracovně vytížení a daleko).

Poraďte mi prosím, co vyzkoušet, aby se mi podařilo váhu snížit.

Musím poznamenat, že jsem trošku omezená alergiemi, jednak svými a také svého syna (jablko, hruška, ořechy, broskve, meruňky, nektarinky, rajčata, goji, chia, mák, slunečnice, heřmánek, kopřiva, meduňka, kopr…) a také mi dělají zažívací problémy veškeré luštěniny, i přes dlouhé odmáčení a vaření s kmínem a podobně.

Děkuji za doporučení

tymfitnessie odpovídá 29.08.16

Dobrý den.
Doporučuji vyhledat dietologa, který Vám sestaví vyvážený jídelníček a spočítá hodnoty přímo pro Vás. Univerzální jídelníčky nefungují.Někdy můžete přibrat a díky tomu, že jíte málo.
M.Vošická

Fitnessie-studio zdravého pohybu
www.fitnessie.cz

Položte vlastní otázku do této poradny nebo si vyberte jinou oblast na úvodní stránce poraden.
O této otázce můžete dále diskutovat v diskusi na eMimino.cz.