Zpět na všechny otázky v kategorii Odborné poradny

Kojení a bolesti bříška

Veronika0010 se ptá 01.06.17

Dobrý den,

mám 4měsíční dcerku, plně kojím, ale už si nevím rady, po čem by měla neustálé bolesti bříška a nadýmání už od narození - koliky jako takové nemá, nekřičí u nich, ale trápí jí neustálé nadýmání a bolesti. V noci se budí, kroutí se, zvedá nožičky - sem tam si uleví, ale nepomáhá jí to. Jsou noci, kdy se takto budí co hodinu, max. dvě, až ji to k ránu probudí úplně, tak kolem 4. hodiny. Dopoledne se vyprázdní, ale k úlevě moc nedochází. Ve dne, když spinká, tak ji také probudí kroucení a nadýmání.

Takto je to denně. Vyzkoušela jsem snad všechny dostupné kapičky pro kojence, cvičení s nožičkama, obracet hodně na bříško, nahřívat plenu, nepomáhá nic. Dávám jí i probiotické kapky. Sama piju fenyklový čaj, nejím nic, co by mělo nadýmat, jen den staré pečivo, šunku, sýr, rýži, brambory, maso (kuřecí, vepřové), ryby, vývary s masem, rajče, občas jablko. Vynechala jsem sladké, smažené, koření, tučná jídla, jeden čas i na týden bezmléčnou „dietu“ jsem zkusila. Už si nevím rady.

Poradíte, prosím?

Děkuji

Veronika

Dvořáková Jana odpovídá 04.06.17

Dobrý den,
je mi líto, ale vše co bych Vám poradila už děláte. Možná ještě zkusit na čas bezlepkovou dietu. Se svou lékařkou jste se už předpokládám také radila. Zlepšení většinou nastává v době, kdy se děťátko začne více pohybovat. Pokračovala bych určitě v nahřívání bříška a poté masáž a cvičení. Uleví jí nošení, nejlépe v šátku, dlouhé ležení v kočárku to bude pravděpodobně zhoršovat.
Vsaďte na pohyb a nadále pátrejte, zda se to nezhoršuje po některých potravinách. Jana Dvořáková.

Položte vlastní otázku do této poradny nebo si vyberte jinou oblast na úvodní stránce poraden.
O této otázce můžete dále diskutovat v diskusi na eMimino.cz.

Reklama


Reklama