Kozlík lékařský pro dítě

3331
30.12.19

Dobrý den,

sedmiletá dcera je velmi neklidná, špatně se soustředí, špatně spí.. řešíme problém, že je „jiná“ prakticky od narození, žádnou konkrétní diagnózu nicméně nemá. Těžko všechno popisovat, ale když jsem si četla účinky kozlíku lékařského, napadlo mě, že by alespoň trochu mohl pomoci. Je možné sedmiletému dítěti kozlík podat, a případně v jaké formě a kolik?

Děkuji.

Mgr. Pavla Hájková
03.01.20

Dobrý den,

děkuji za Váš dotaz. Kozlík lékařský (valeriánové kapky) lze sedmiletému dítěti podat, indikován je při stavech neklidu, úzkosti, nespavosti způsobené nervozitou. U nespavých dětí doporučuji kombinaci kozlík : meduňka v poměru 1 : 2. Volila bych formu tinktury, tedy výluh v alkoholu, dávkování 2 x denně 2 ml.
Kozlík stojí za zkoušku, ale myslím si, že by bylo vhodné zkusit pátrat po příčinách obtíží Vaší holčičky, aby bylo možné nastavit efektivní terapeutický postup.
Neklid, špatná soustředěnost, nespavost, případně další „jinakosti“, které naznačujete, mohou mít různé příčiny, a proto bych Vám doporučila obrátit se na kvalifikovaného celostního lékaře nebo klinického naturopata, který s Vámi zpracuje časovou osu a bude hledat skutečnou příčinu problému a pracovat s Vámi na jejím odstranění. Seznam kvalifikovaných naturopatů najdete zde: www.naturopati.cz.
Případně můžete napsat přímo mně na pavla@prirozenekezdravi.cz a pokud podáte podrobnější info, pokusím se Vás konkrétněji nasměrovat.

Hezký den,
PH

Mgr. Pavla Hájková
klinická naturopatie
nutriční poradenství
fytoterapie
www.prirozenekezdravi.cz