Zpět na všechny otázky v kategorii Odborné poradny

Krvácení při stolici

Anonymní se ptá 19.12.18

Dobrý den,

mám měsíc po porodu a až nyní se u mě po 4 dny objevila čerstvá světlá krev ve stolici.

Mohu se zeptat, zda je možné, že to souvisí ještě s porodem? Mohou to být vnitřní hemeroidy?

Nic mě nebolí. Dnes jsem byla u své obvodní lékařky, kdy mi potvrdila, že o vnější hemeroidy se nejedná a chtěla mě poslat na kolonoskopii. Po vzájemné dohodě jsme se však dohodly na užívání Detralexu, a pokud potíže nevymizí, budeme to řešit tímto vyšetřením. Na toto vyšetření jsem nechtěla kvůli tomu, že kojím, a u tohoto zákroku je prý nutná narkóza.

Budu ráda za informaci, zda by se mohlo jednat o vnitřní hemeroidy, které by mohly být způsobeny porodem. Za celý svůj život jsem žádné hemeroidy neměla.

Moc děkuji

Roman Peschout odpovídá 20.12.18

Dobrý den,
moc děkuji za Váš dotaz. Skutečně by se takto mohli projevovat vnitřní hemoroidy. Nevím, zda jste neměla ještě nějaké porodní poranění a šití tohoto poranění, kde by mohl být také zdroj krvácení světlou krví. Nicméně pokud krev byla ve stolici, je pravděpodobnější varianta s problémem žilního systému v oblasti konečníku. Pro toto vyšetření lze udělat i malou kolonoskopii, kde nemusí být žádné uspání a je nutné jenom vyprázdnění konečníku pomocí malého klysmatu. Detralex v případě podezření na hemororidální onemocnění je nejlepší volbou, má studie, které dokazují bezpečnost podání kojícím ženám. Dále je vhodné upravit stravovací návyky-zbytková strava, dostatek tek., nedráždivá jídla, péče o pravidelnou stolici, vyvarovat se dlouhodobému stání. Předpokládám, že jako kojící maminka žijete zdravě a nekouříte a nepijete velké množství alkoholu. Pokud by potíže přetrvávaly, je možné oslovit specialistu chirurga-proktologa. Držím palce.

MUDr. Roman Peschout

Položte vlastní otázku do této poradny nebo si vyberte jinou oblast na úvodní stránce poraden.
O této otázce můžete dále diskutovat v diskusi na eMimino.cz.