Zpět na všechny otázky v kategorii Odborné poradny

Kvasinky u pětiměsíční holčičky

ulinecka se ptá 16.03.19

Dobrý den,

mám pětiměsíční holčičku a udělaly se jí na boku asi čtyři červené flíčky hojící se ze středu. Paní doktorka říkala, že to jsou kvasinky. Máme probiotika už od začátku, protože měla bolesti bříška. Fleky mažeme Imazolem.

Můžu ještě nějak pomoci já? Snažím se teď vyhýbat cukru a mléčným výrobkům. Doporučíte probiotika mně nebo jaká jsou nejlepší pro malou? Čím mazat?

Moc děkuji za odpověď

Mgr. Pavla Hájková odpovídá 26.03.19

Dobrý den,

pokud je skutečně původcem ekzému kvasinka, tedy candida albicans, doporučila bych vyzkoušet probiotika - specifický kmen saccharomyces boulardii (např. zn. Viridian).

Dále je důležité, jak zmiňujete, řešit stravu - nyní, pokud kojíte, tak jídelníček Váš, později také dcerčin, až začnete přikrmovat. Pozor ale na tzv. die off effect, což je silná reakce pročišťujícího se těla s nepříjemnými nežádoucími účinky.
Kvasince prospívají sladké, rafinované pokrmy, smažená jídla, fast food, bílá mouka, mléčné výrobky, některé druhy ovoce, sladkosti, slazené nápoje, marmelády, aj. Toto je tedy vhodné úplně z jídelníčku vyřadit (např. smažená jídla a fast food by se neměla objevovat ani v jídelníčku zdravého člověka).

V péči o pokožku bych doporučila domácí zinkovou mast (zinek, destilovaná voda, několik kapek dubové tinktury) a koupele v jablečném octu.

Roli hrají také chemikálie, čistící a prací prostředky, které používáme v domácnosti, proto je vhodné postupně nahradit tyto prostředky netoxickými produkty. Např. na facebooku existuje skupina „Svět non toxic“, která se tímto tématem podrobně zabývá.

Mgr. Pavla Hájková
klinická naturopatie
nutriční poradenství
fytoterapie
 www.prirozenekezdravi.cz

Položte vlastní otázku do této poradny nebo si vyberte jinou oblast na úvodní stránce poraden.
O této otázce můžete dále diskutovat v diskusi na eMimino.cz.