Zpět na všechny otázky v kategorii Odborné poradny

Luteální fáze

majdulacek se ptá 23.01.19

Dobrý den,

ráda bych využila Vaši poradny. Můj dotaz se týká délky luteální fáze.

V současnou dobu mám cyklus 32-33 dní, ovulace pravidelně 20DC (pozitivní ovulační testy a všechny další příznaky). V tomto období (20DC) mi doktor potvrdil folikul o velikosti 24,8mm a sliznice 9,8 mm.

Doktor mi předepsal Clostillbegyt (5DC-9DC po 1 tabletě), z důvodu že mi údajně nestačí 2.fáze cyklu na úspěšné uhnízdění a cílem je mi posunout ovulaci na dřívější den cyklu.

V současnou chvíli je tedy 2. fáze cca 12-13 dní. Dle internetu je minimum 10 dní. Můžete mi sdělit, jestli je to pravda?
Popravdě trochu pochybuji jestli je v mém případě Clostillbegyt opravdu potřeba. Hormonální profil mi z krve nebyl dělán.

Včera jsem byla na přeměření v 13DC (po užívání Clostillbegytu) a výsledky dle slov lékaře mizerné. Žádný dominantní folikul, sliznice jen 4,8mm. Nyní mi chce zvýšit dávku.

Zdravotní stav mám dobrý, neužívám žádné jiné léky a neléčím se s žádnou nemocí.

Děkuji za odpověď

Sanatorium REPROMEDA odpovídá 25.02.19

Dobrý den,

situaci je nutno řešit s ohledem na výsledky vyšetření jak u Vás tak i u partnera. Je nutno prověřit, že kromě charakteristky Vašeho cyklu nehrají roli ještě další faktory. Obtížně se mi o tom hovoří, poud nemám dostatečné informace a výslekdy vyšetření. Brala jste ve 2. polovině cyklu někdy progesteron ? U některých žen totiž příliš dobře nelze tu charakteristiku cyklu přesunout tím, že se nasadí clostilbegyt, k ovulaci stjeně dojde později, tedy doporučuji monitorovat známky ovulce ještě déle, nežli do poloviny cyklu a pak spustit ovulaci a následně nasadit Progesteron.
Od zeleného stolu to ale popravdě dobře vyřešit nejde. Pokud byste měla zájem o konzultaci, napište mi, rádi se Vám budeme věnovat.

Se srdečným pozdravem

MUDr. Kateřina Veselá, Ph.D.
kvesela@repro­meda.cz
 http://www.repromeda.cz/

Položte vlastní otázku do této poradny nebo si vyberte jinou oblast na úvodní stránce poraden.
O této otázce můžete dále diskutovat v diskusi na eMimino.cz.