Matrace pro děti od 3 let

16.05.19

Dobrý den,

ráda bych požádala o radu, jakou vybrat správnou matraci pro děti od 3 let výše.

Četla jsem všude možně kde co, našla jsem že má být ze studené pěny a nemá mít zóny a také má být spíše tvrdá kvůli nějakému vápenatění kostí a vývoji dětí, kostí, páteře atd.

Rádi bychom vybrali matraci kvalitní a opravdu tu správnou, prosím, bylo by možné dát tip na nějakou konkrétní? Vesměs ty firmy píšou, že jsou pro děti, ale stejně zóny mají. Prosím, objasníte mi problematiku?

Moc děkuji

Tým rehabilitace Be Balanced
21.05.19

Dobrý den,
Tip na konkrétní matraci Vám bohužel dát nemohu. Na trhu je velký výběr a vymýšlí se různá vylepšení. Já bych z toho upřímně řečeno nedělala velkou vědu. Samotná matrace nemá na vývoj dítěte tak zásadní vliv. Určitě je dobré, aby matrace nebyla proleželá a určitě aby nebyla moc měkká. Měla by být z kvalitního materiálu, aby se rychle neproležela a dítěti dala oporu. Vzhledem k růstu nemají pravděpodobně zóny moc význam, ale mohou mít, pokud bude mít dítě matraci dlouho a doroste do ní. Jinak bych spíše volila matraci z přírodních materiálů. Hodně Vám řekne i samotné dítě, zda mu je matrace příjemná, když si na ní lehne, nebo ne.

Přeji šťastnou ruku ve výběru.

Mgr. Dagmar Lisá

Tým odborníků rehabilitace www.bebalanced.cz