Maxi-Cosi Rodi Airprotect 2018

27.05.18

Dobrý den,

vybírám autosedačku pro 5leté dítě do auta s ISOFIX. Chci, aby byla autosedačka bezpečná, ale zároveň i synovi pohodlná. Synovi je nejvíce pohodlná MAXI-COSI RODI AIRPROTECT 2018. V obchodě nám sdělili, že nepatří mezi nejbezpečnější a doporučili nám Römer KIDFIX II XP SICT. Ta je synovi velmi nepohodlná, nechce už pás mezi nohami. Dále jsem vyzkoušeli Römer KIDFIX XP SICT, která by z hlediska pohodlí byla akceptovatelnější než Römer KIDFIX II XP SICT, ale pohodlí MAXI-COSI RODI AIRPROTECT 2018 nedosahuje (syn doposud jezdí v Römer SAFEFIX plus a ty široké vypolstrované pásy mu nevyhovují).

Prosím o Váš názor, zda je autosedačka MAXI-COSI RODI AIRPROTECT 2018 dostatečně bezpečná.

Děkuji

Štěpán Rybníček
29.05.18

Dobrý den,
na začátku píšete, že chcete pro syna isofixovou sedačku co nejbezpečnější. Proto vám v obchodě doporučili Römer Kidfix II XP SICT, s čímž souhlasím, je to v současné době nejbezpečnější sedačka v kat. 15-36 kg.
Synovi je nejvíce pohodlná sedačka Maxi-cosi Rodi Airprotect, ale ta nemá isofix, pokud už tedy chcete isofixovou sedačku je potřeba se podívat po variantě Rodifix Airprotect- ta už isofix má. Tato sedačka je z hlediska bezpečnosti také dobrá, konrétně Kidfix má v testech bezpečnosti 74%, Rodi má 70%, takže pokud je synovi pohodlnější pořídil bych klidně Maxi-cosi Rodifix Airprotect.

Štěpán Rybníček
autosedacky@sez­nam.cz
http://www.autosedacky.estranky.cz/