Zpět na všechny otázky v kategorii Odborné poradny

Menstruace s tělískem Jaydess

Anonymní se ptá 12.05.19

Dobrý den,

už před více jak 2 měsíci jsem vysadila HA Leverette, kterou jsem brala asi 4 roky a předtím 2 roky Katya. Je mi 21 let a před braním HA jsem měla menstruaci dlouhou, bolestivou, HA to moc nezměnila, ale líbila se mi její pravidelnost. Časté migrény, váha a špatné jaterní testy mě donutily HA vysadit, ale jsem navázala na IUD Jaydess.

Po zavedení jsem měla asi týden velké bolesti, menstruace trvala asi 10 dní. Pak jsem si myslela, že už budu mít pauzu, ale asi za 5 dní se mi objevila zase (zase velké bolesti i silné krvácení). Menstruace skončila a pak už bylo vše bez obtíží. Pohlavní styk bez problémů.

Další měsíc před menstruací jsem zažívala už týden předem velké bolesti, MS jsem dostala o 3 dny dříve, ale trvala jen dva dny a pak jsem ji zase dostala za 4 dny a trvala 10 dní s velkými bolestmi, které mě omezovaly. Za týden jdu na kontrolní UZ kvůli IUD ke gynekologovi. Chci se zeptat, zda se cyklus časem upraví nebo ne.

Děkuji.

Jiří Škultéty odpovídá 13.05.19

Dobrý den,

je potřeba zkontrolovat polohu tělíska, podle Vašeho popisu by se mohlo jednat o špatnou polohu a tedy by se jejím opravením Vaše problémy vyřešily. Pokud bude tělísko ve správné poloze, měl by se cyklus časem upravit.

MUDr. Jiří Škultéty
www.jstmedical.cz

Položte vlastní otázku do této poradny nebo si vyberte jinou oblast na úvodní stránce poraden.
O této otázce můžete dále diskutovat v diskusi na eMimino.cz.