Miminko má atopický ekzém, jaké je řešení?

27.04.20

Dobrý den,

ve 2 měsících se miminku vyskytl atopický ekzém po celém těle. Pediatr doporučil speciální mléko na alergii na BKM, ale ani po 2 měsících není patrné malé zlepšení. Chtěla bych se zeptat, jak probíhá vyšetření takhle malého miminka a zda lze nalézt příčinu. Jednotlivé potravinové alergie, popř. zda se může jednat o roztoče, pyly či prací prostředky.

Děkuji

MUDr.Lucie Kozáková
28.04.20

Dobrý den, léčba atopického ekzému pomocí homeopatických léků je možná, je třeba ho řešit komplexně, tedy ideálně navštívit lékaře homeopata. Seznam dostupných a kvalifikovaných lékařů homeopatů naleznete na webu svethomeopatie.cz. Vyšetření zahrnuje vyplnění homeopatického chorobopisu, ve kterém se ptáme nejen na onemocnění pacienta, rodinnou anamnézu, ale i okolnosti vzniku ekzému, co předcházelo výsevu ekzému, ve Vašem případě i období těhotenství, porodu a poporodním období, co jste v tuto dobu prožívala, zda jste se s něčím neléčila, neužívala léky, apod. Po zpracování chorobopisu lékařem následuje návštěva v jeho ordinaci i s malým pacientem, kterého si lékař vyšetří a doplní si údaje a upřesní odpovědi na otázky, které vycházejí z informací v chorobopisu. Tato návštěva většinou trvá cca 1-2 hod.
Držím palce, každopádně je dobře, že jste se rozhodla jít cestou pomocí homeopatie a řešit příčinu ekzému. S pozdravem Lucie Kozáková

V roce 1997 absolvovala 2. Lékařskou fakultu Univerzity Karlovy v Praze (dříve Fakulta dětského lékařství) a v roce 2000 se atestovala v ORL oboru. Od promoce pracuje jako ORL lékařka v nemocnici v Litoměřicích. Je také absolventkou mezinárodní školy klinické homeopatie CEDH, členkou Homeopatické lékařské asociace a od roku 2017 lektorkou HLA - ORL modulu, kde učí lékaře používat homeopatické léky v běžné ordinaci dětského i praktického lékaře. Homeopatii využívá ve své každodenní praxi.

Další otázky z poradny

Homeopatika v těhotenství při těhotenské cukrovce Anonymní 27.02.20