Miminko pije přes den jen z jednoho prsa

08.07.19

Dobrý den,

Dcera mi cca tři týdny pije přes den jen z jednoho prsa. V noci se přisaje k druhému bez problémů, přes den se vzteká a vůbec z něj nechce pít. Je jí 7 měsíců. Odmítané prso mám tím pádem podstatně menší. Odsávám ho, abych v něm neztratila mléko, ale vytáhnu tak dvacet max třicet mililitrů.

Jak rozkojit odmítané prso a přimět dceru z něj pít?

Děkuji za odpověď

Dvořáková Jana
11.07.19

Dobrý den,
neprožíváte nic, co by bylo neobvyklé. Děti si často upřednostní ten prs, ze které to lépe teče a ten druhý začnou bojkotovat. Skvělé je, že nebojkotuje úplně, to bývá taky časté.
V noci, kdy děti nejsou tak bdělé, pijí ochotně i z prsu, který normálně odmítají.
Platí zásada - nenutit. Můžete prs nabízet, ale nikdy nenutit.
Děláte to správně, že odsáváte a snažíte se tak laktaci udržet. Nevadí, že odsajete jen málo, jde o stimulaci. Časem se tak může dcerka k prsu vrátit.
Odsáté mléko jí dávejte třeba do kaše, nikdy nevylévejte, byla by to velká škoda. A hlavně si nedělejte starosti, děti mají někdy na věci jiné názory, které neodpovídají naší přestavě, jak by věci měly být. Dělejte vše dál tak, jak to děláte teď a berte to s nadhledem. Maminky většinou ukojí miminko i z jednoho prsu, obzvlášť v sedmi měsících, kdy už jsou polévky, přesnídávky, kaše. Zvládla jste první půlrok, teď už to zvládnete dál snáze. Držím palce,
Jana Dvořáková

Další otázky z poradny

Kojení a tetování Anonymní 21.06.19
Kojení a opožděná menstruace Anonymní 18.06.19
Bolest při kojení, citlivé bradavky na dotek Anonymní 14.06.19
Problém s přisátím 7měsíční Anonymní 07.06.19
Odmítá prso, nemá stolici Dennula 14.05.19