miniinterupce a sex po ní

14.05.20

Dobrý den,

chci se zeptat, plánuju jít na miniinterupci a jsem v 4 týdnu. Chci se zeptat, jak to bude s pohlavním stykem po miniinterupci? S přítelem jsme zvyklí mít sex vcelku často, ale bojím se mu říct, že jsem byla těhotná a že nebudeme mít sex tak často. Co mám dělat? Jsou i jiné možnosti, jak to období poté překonat?

Mgr. Eva Grünwaldová, Mgr. Jitka Došlová
15.05.20

Dobrý den,

děkujeme, že se na nás s důvěrou obracíte s takovouto otázkou. Hodně záleží na tom, jak se budete po zákroku cítit. Nějakou dobu byste se měla sexu zdržet. Vaše tělo se bude z tohoto zákroku léčit. To bude nejspíš trvat několik týdnů. Ale poznáte sama, kdy se budete cítit fyzicky dobře. Po zákroku byste měla obdržet konkrétní informace od ošetřujících lékařů nebo se můžete obrátit na svého gynekologa.

Píšete, že máte strach o tom mluvit s partnerem, možná by stálo za to, zvážit, zda mu o těhotenství neříct. Jedná se o důležité rozhodnutí, které, ať už bude jakékoli, se zřejmě dotkne více oblastní vašeho života. Může ovlivnit také psychickou stránku a vaše partnerství. Pro další informace, jak o sebe pečovat po interrupci můžete navštívit například stránky http://www.popotratu.cz/index.php?….

Přejeme vám, ať se vám v životě daří.

Mgr. Eva Grünwaldová a Mgr. Jitka Došlová
Poradna Na počátku
Na počátku, o. p. s., Soběšická 560/60, Husovice, 614 00 Brno
tel: 774440821
email: poradna@napocatku.cz