Zpět na všechny otázky v kategorii Odborné poradny

Místo setkávání otce s dítětem po rozchodu

petramaka se ptá 10.01.19

Dobrý den,
ráda bych se zeptala na Váš názor, co je pro dítě přijatelnější. Bydlím s přítelem, který má pětiletého syna, který bydlí s maminkou v bytě, kde dříve bydleli všichni pohromadě. Aby měli k sobě co nejblíže, našli jsme si bydlení kousek od nich. S chlapcem si zatím rozumíme, chodí sem často na návštěvy (tzn. 4 dny po školce a 1 nebo 2 dny z víkendu) a už u nás i několikrát přespal, protože sám chtěl.

Nicméně teď se několikrát stalo, že po školce nechtěl jít k nám, ale domů, a tam si s tatínkem hrát. Moje otázka zní, co je lepší – dělat to, co si chlapec přeje, nebo mu vysvětlit, že s tatínkem si může hrát jen v novém bytě? Neděláme mu tím v hlavě zmatek? ´

Poraďte, jak máme postupovat.
Děkuji

PhDr. Václav Mertin odpovídá 16.01.19

Dobrý den, pokud se ptáte, co je přijatelnější pro chlapce, tak na to vám dává odpověď on sám. Ale pokud se ptáte, co je výhodnější, tak jsem přesvědčený, že už se nevracel k tomu, co se zrušilo. Chlapec to samozřejmě nijak neřeší - on si chce hrát s tátou ty hry, které má doma. Já sice nevím, co je lepší, ale i pro dospělé je nekomplikovat život: s tátou si hraje venku nebo u vás, s mámou si hraje venku nebo u ní. Jistě i u vás jsou lákavé hračky a hrají se lákavé hry.

Zdraví
Václav Mertin

Položte vlastní otázku do této poradny nebo si vyberte jinou oblast na úvodní stránce poraden.
O této otázce můžete dále diskutovat v diskusi na eMimino.cz.