Zpět na všechny otázky v kategorii Odborné poradny

Množství UM ve čtyřech měsících

Hanula1212 se ptá 24.11.11

Dobrý den,

mám čtyřměsíčního chlapečka, porodní váha 4kg, délka 52cm. Od narození na umělém mléce. Při tříměsíční prohlídce měl 7kg a 70cm. V současné době vypije 4× denně 160 ml + 2× denně 120ml UM. Dnes jsem jej vážila a za měsíc přibral 300g. Zdá se mi to málo. Víc mléka prostě nevypije, pokud se podaří, že vypije více, tak to vyblinká. Vzhledem k tomu, že k dětské lékařce jdeme až za 14 dnů, prosím Vás o Váš názor na množství mléka. Denně spinká od 20.00 do 5.00, zkusila jsem ho i vzbudit v noci na jednu dávku navíc, ale dvakrát si cucne a spí dál.

A nebo mám zkusit např. nějakou kaši (ukončený 4. měsíc bude příští týden)? Nebo zkrátit intervaly mezi jednotlivými dávkami? A nebo mám zbytečné obavy a množství mléka je dostatečné?

Děkuji za odpověď.

Lenka Škovranová odpovídá 25.11.11

Dobrý den,

váha i délka vašeho syna je naprosto v pořádku. Děti v určité období mají výkyvy chuti k jídlu. Někdy se dožadují více, jindy zase méně. Myslím, že si zatím děláte zbytečné starosti. Poraďte se s pediatrem a pokud usoudí, že je třeba přidat, doporučila bych změnit mléko. V nabídce jsou mléka, která mají vyšší sytící účinek a jsou určena právě dětem, které potřebují zvýšený příjem živin a povzbudit přibývání.

Lenka Škovranová

Položte vlastní otázku do této poradny nebo si vyberte jinou oblast na úvodní stránce poraden.
O této otázce můžete dále diskutovat v diskusi na eMimino.cz.