Mohu dát ortopedické vložky do každé obuvi?

26941
15.10.19

Vážená paní Žáková,

na úvod uvedu diagnózy:
Já: planovalgozita bilat, vlevo již naznačen hallux valgus, rozšíření přednoží, hypepronacxe přednoží
Dcera (7 let): planovalgozita bilat., oploštění příčné i podélné klenby nožní, osa kolen valg., vtáčí přednoží navnitř - Pedes planovalgi I. utrq.

Máme samozřejmě předpis na individuální ortopedické vložky. Venku v létě na boso, doma jedině v obuvi s ortopedickými vložkami, cvičení - víme. Zajímalo by mě, když už tedy máme tyto ortopedické vložky, je tedy jedno do jakých bot je vložíme? Můžu koupit např. boty u Vietnamců a po vložení speciálních individuálních vložek přeci splní účel i tak? Koukala jsem i na boty barefoot, ale ty s vložkami ztrácejí smysl…

Předem děkuji za zodpovězení dotazu a přeji příjemný den,
Lucie

Ing. Eva Žáková
15.10.19

Dobrý den,
jedno to určitě není, do kterých bot vložky dáte.
Ta vložka musí plnit svoji funkci a dobře v té botě sedět.
Což je problém, protože výrobce ji neušil pro Vaše vložky a tak to málokdy sedne.
Nejlépe je mít v takovém případě boty na zakázku.. na míru k vložce.
Což chápu - není dostupné z finančního hlediska pro každého a nemluvím o designu, který takové boty na míru většinou nesplňují.

Rozhodně se prosím neuchylujte k laciným botám z tržnice. Bota musí držet tvar a musí Vám ty vložky co nejlépe pojmout. Většinou se nám daří je vložit bez problému do širších modelů a kotníkového provedení. Doporučuji vyzkoušet více modelů a nechat v nich dítě důkladně projít, vyzkoušet.
Barefoot bota Vám vložky držet nikdy nebude.

Ještě mohu doporučit - dobrý podolog by Vám měl umět vyrobit vložky napevno, na míru, do dané boty. Problém je, že tím okamžitě ztrácíte dvouletou záruku na danou obuv. Ale takové boty pak jsou pro problematická chodidla velkým pomocníkem.

Eva Žáková
www.bota-bota.cz
222 98 89 80
info@bota-bota.cz