Montessori dílničky pro batole

27.11.16

Dobrý den,

občas navštěvujeme Montessori „dílny“ s nyní 22měsíčním synem. Začali jsme cca v 14. měsíci věku, respektive nyní jsme byli po cca půl roce. Syn lítá z jedné činnosti na druhou, tj. něco vytáhne a hned letí jinam. Nevím, co s ním.

Je lepší ještě s návštěvou počkat, až se bude schopen zastavit déle u jedné činnosti? A kdy to tak nastává? A nemáte nějaké rady, jak ho zklidnit, anebo je jen příliš brzy po něm něco takového chtít?

Děkuji za Vaši odpověď

Lektorský tým Montessori ČR
12.01.17

Dobrý den,
je velmi těžké odpovědět na tento dotaz, těch důvodů může být spousta, proč to tak to dítě má. Může to být v prostředí, přístup dospělého (doma nebo v dílně), dosavadní zkušenost z domova…Ve 22. měsících děti rozhodně z činnosti do činnosti nelítají. Samozřejmě se to může stát a když se to stane, vyžaduje to to pochopení od dospělých potřeb dětí, připravené prostředí, láskyplnou důslednost jasnost a pevnost. Kolem 18. měsíce je rozhodné období pro rozvoj vůle a kolem druhého roku přichází období sebepotvrzování, a na to je dobré nepropásnout vše důležité do té doby.

Zveme vás na seminář Montessori cestou, kde naleznete odpovědi na vaše otázky. Koná se 21. - 22. 1. 2017.

S pozdravem a přáním hezkého dne,
Simona Livorová

tel.: 774 828 213
e-mail: info@montessoricr.cz
http://www.montessoricr.cz/