Zpět na všechny otázky v kategorii Odborné poradny

Nadváha, i když mám pohyb

barborka0 se ptá 19.05.15

Dobrý den,

je mi 22 let a nebaví mě být udýchaná a mít vel. 46-48. Vždy jsem vážila do 60 kg při výšce 170 cm. Při porodu před šesti lety jsem vážila 90 kg, pak jsem zhubla (70 kg). Od té doby jsme přibrala až na 116 kg.

Chodím pravidelně k lékaři, nemám žádnou menstruaci od porodu. Nikdy jsem s váhou problémy neměla. V poradně s výživou jsem měla, ale taky si nevěděli rady. Vše dělám stejně před a do porodu, denně máme dlouhé procházky, pohyb doma je taky, jídelníček je stejný. Měla jsem postavený jídelníček i od odbornice a nic, žádná změna - a to jsem dodržovala tak, jak mi řekli. Cholesterol mám v pořádku, jaterní testy byly lehce zvýšené, řešili jsme dietou, hormony také v pořádku.

Je nějaká možnost, co bych mohla postoupit nebo nějaké řešení?

Děkuji.

tymfitnessie odpovídá 21.05.15

Dobrý den.
Nevím, jestli jste napsala vše v pořádku? Píšete že je Vám 22 let a 6 let od porodu jste neměla menstruaci - tzn., že jste rodila již v 16ti letech??
Každopádně, pokud jste delší dobu od porodu a nemáte menstruaci, měla byste řešit s gynekologem. Pokud máte dostatek pohybu a optimální složení stravy, řešila bych toto již s lékařem, nejlépe endokrinologem.
M.Vošická

Fitnessie-studio zdravého pohybu
www.fitnessie.cz

Položte vlastní otázku do této poradny nebo si vyberte jinou oblast na úvodní stránce poraden.
O této otázce můžete dále diskutovat v diskusi na eMimino.cz.