Zpět na všechny otázky v kategorii Odborné poradny

Nedaří se kojení

Kikii 123 se ptá 02.01.19

Dobrý den,

mám 14denní holčičku. V porodnici jsme zkoušeli kojit, ale bohužel neúspěšně. Museli jsme přikrmovat umělým mlékem, a to stříkačkou a později flaškou, jinak by byla malá hladová, jelikož ani 3. den po porodu se mi mlíko neudělalo, ale i přesto jsem se snažila rozkojit a malou přikládala.

Po příjezdu domů se zdařilo, začala jsem i pravidelně odsávat, aby se mi mlíko dělalo co nejvíc, protože malá byla tak trošku líná si vytáhnout vše, co potřebuje a stejně jsme přikrmovali, aby neměla hlad. Při kojení mi usínala a pak řvala, že má ještě hlad.

Chtěla bych začít kojit úplně, ale nějak se nedaří, proto bych potřebovala radu, jak na to aby mi malá při kojení neusínala a já nemusela přikrmovat?

Děkuji

Dagmar Hricová odpovídá 03.01.19

Dobrý den,
gratuluji k miminku :-)
Dá se zvážit návštěva zkušeného laktačního poradce, který poradí na místě. Obecně bych doporučila respektovat šestinedělí. Hodně být s miminkem, reagovat na jeho potřeby. Vyhlídky jsou dobré :-) Čím více bude prso stimulováno, tím lépe pro tvorbu MM. Prakticky to znamená klidně zalézt s miminkem do postele na pár dní, přikládat podle potřeby, hodně mazlit, chovat. Na spavost má nárok, jak poroste, bude se to upravovat. V případě potřeby dokrmu (což na přechodnou dobu klidně může být), bych se klonila ke stříkačce (případně suplementoru, ať už koupeného nebo vyrobeného). Do krmení lahvičkou bych do konce šestinedělí nešla.
Podpořím vás v odpočinku, pravidelně stravě a laskavé péči o sebe i miminko :-)
 D.H.

Položte vlastní otázku do této poradny nebo si vyberte jinou oblast na úvodní stránce poraden.
O této otázce můžete dále diskutovat v diskusi na eMimino.cz.