Nekonečné uspávání miminka, i když je unavený – co pomůže?

32
15.10.19

Dobrý den,

usínání je pro nás doslova bojovka. Přesto, že se snažíme vytvořit rituál ohledně usínání a malýmu pomoct, stále se nedaří. Vždy vykoupeme, dáme pyžamko, lehneme si společně do postele a snažím se ho utišit a zklidnit. Malý je ale neposedný a i když vidím, že je unavený (mne si očíčka a padá mu hlavička), pokaždý, když už to vypadá, že usíná, škubne sebou a zase jede na novo a dělal by vše kromě spánku. Když jsem zkoušela, aby usínal sám, řval jak tur. Nakonec jsem unavená já, miminko i manžel.

Měla bych zkoušet miminko nechávat usínat samotné přesto, že pláče? Mohu mu nějak pomoci, aby se před spaním uklidnil a usínání pro něho nebylo tak těžké?

Děkuji.

Mgr.Lucia Kulichová
18.10.19

Dobrý den,
děkuji za váš dotaz. Neudáváte kolik je miminku, takže se přesně asi netrefím, ale zkusím to všeobecně. Děti ve věku 2-4 let chodí spinkat jak po obědě tak pak normálně večer. Mnohokrát se stává, že některé děti již od 2 let už nechtějí odpoledne spát a nechtějí spát ani večer:-( i když jim padá hlava únavou. Nebo je pak problém, že je maminky po obědě v pohodě uspí ale děti nejsou dostatečně unavené a mají pak problém usnout večer. Takže je pořádně zaměstnat, dostatečně na čerstvém vzduchu unavit, vyřádit se. Nebo je prostě nedávat v poledne spát, když si to vyloženě nepřejí a vy na něm vidíte, že by i tak odpoledne neusnulo. Večerní rituál děláte správně ale u každého dítěte je to rozdílné. Některé chtějí klid a nemluvit, dokonce tmu, některé nemluvit a světýlko a některé zase usnou při čtení pohádek, nebo u povídání si s rodičem. Zkuste nejdřív dětské uklidňující čaje s heřmánkem, meduňkou. Dále se zkoušejí homeopatika tak na bázi Chamomilla, Gelsemium, ale je to spíše na odborníka homeopata, případně existuje sirup s komplexním složením Sedalia a je určen dětem od 1 roku. Dále jsou to doplňky stravy v tekuté formě jako např. Barny´s Hypnox Dětský, který obsahuje patentovanou látku Lactium® z mléka a vitamin B6, které přispívají k přirozenému zklidnění a snadnějšímu usínání. Držím palce a hezké spaní:-)
pěkný den!

Mgr. Lucia Kulichová
https://www.barnys.cz