Nenafukovací kolečka u odrážedla Hudora

27.07.11

Dobrý den,

chtěla jsem se zeptat, zda - li nemáte zkušenost s nenafukovacími kolečky u odrážedla Hudora bikey? Mám strach, jestli nebudou příliš tvrdá. Mám dvouletého chlapečka, je dost velký - 94cm, myslíte, že tento typ odrážedla by byl pro něj vhodný?

Děkuji

Ing. Eva Slejšková
27.07.11

Dobrý den,
přesně tento typ odrážedla jsem nezkoušela, ale mám zkušenost s pneu Eva, která výrobce píše, že jsou na tomto odrážedle (což předpokládám, že by tedy mělo být podobné).
V kolečkách je hmota (předpokládám pěnová), která je potažená zvenku plastem, kolečka tedy nejsou vyloženě tvrdá (není to tvrdý plast), dají se i malinko zmáčknout prstem. Odborně to je popsáno jako plastový plášt s pěnovou výplní:-)
Nenafukovací kola mají 2 výhody - zaprvé je nepíchnete a za druhé díky nim může být odrážedlo lehké. U nafukovacích (jejichž výhodou je, že logicky lépe pruží a tlumí), musíte ale připočítat cca 0,9 kg. Záleží, co který rodič preferuje, dítěti to bude v zásadě jedno, na naučení se rovnováhy to nemá vliv.
Ohledně toho, zda je vhodné pro vaše dítě - má nízký rám, dítěti se bude dobře nasedat, váhově je dle údajů výrobce také přiměřené.
Sedlo uvádí výrobce od 36 cm. Ještě přeměřete vašemu synkovi rozměr od rozkroku k zemi, když bude stát s mírně rozkročenýma nohama. Návod naleznete zde: http://www.neobycejne.cz/aktualita.php?…
Tento rozměr i s botami potřebujete mít aspoň právě těch 36 cm, aby dítě dosáhlo plnými chodidly na zemi a dobře se mu brzdilo. Při vámi uváděné výšce by to už i mohlo být (většinou to je až kolem 3 let, ale píšete, že syn je na svůj věk větší), ale je jistější si to přeměřit, abyste dobře vybrala.
Případně jsem pro vás na Youtube našla video, abyste viděla, jak vypadá tohle odrážedlo v praxi http://www.youtube.com/watch?…

Tak přeji, ať dobře vyberete a ať se synkovi dobře jezdí,
Eva Slejšková

Ing. Eva Slejšková
www.neobycejne.cz