Neplodnost kvůli srůstům?

Anonymní
28.05.19

Dobrý den,

snažím se otěhotnět od ledna letošního roku, kdy jsem vysadila po deseti letech i antikoncepci Logest. Vím, že to ještě není žádná dlouhá doba, ale stejně mě to trápí. Cyklus mám pravidelný - 30 dnů. Ovulace vždy zhruba v polovině (první tři měsíce jsem měřila bazální teplotu a byl vidět vzrůst teplot) s výtokem, jaký má asi být. Prostě vše se zdá být ideální. Tak mi to potvrdila i gynekoložka v březnu, ale dělala jen základní vyšetření jako na běžné preventivní prohlídce.

Přesto se stále nedaří a to už jsem vyzkoušela několik vitamínů a doplňků. Napadlo mě tedy, zda nemůže vliv operace slepého střeva, kterou jsem prodělala asi v 11 letech. Operace byla komplikovaná, hnis se rozlil v břišní dutině a prý můžu být ráda, že jsem vůbec přežila. Poté jsem byla odeslána na gynekologické léčení do Františkových lázní. Žádné potíže ani bolesti nemám. Má doktorka tvrdí, že v té době jsem nemenstruovala, a tak to na to nemá vliv.

Myslíte, že se opravdu stresuji zbytečně?

Tohle je poprvé, kdy se tím trochu víc zabývám, do té doby jsem tomu nechávala volný průběh. Hodně jsme cestovali, takže myšlenky byly jinde. Nemyslím si, že bych se na to moc upínala. Děsí mě pouze představa, že rok nebo roky čekám, než se to povede a nic pro to nemůžu udělat.

Děkuji za vaši odpověď a za Váš čas

Sanatorium REPROMEDA
29.05.19

Dobrý den,

děkuji za Vaši důvěru, se kteoru se na poradnu obracíte. Vše záleží zejméně na věku Vašem i Vašeho partnera a samozřejmě na zdravotním stvu obou z vás. Vše je nutno akcelerovat v případě, že by Vám bylo více než 33 let, pak bych doporučila nechat provést vyšetření spermiogramu u partnera jako první věc a amzřejmě kompletně vyšetřit celý pár. Pokud by byl spermigoram úplně perfektní, a pokud je Vám méně než 30 let, pak je ještě určitá varianta v řpíapdě srlst to řešit operační cesotu, ale popravdě se toho v současnosit příkiš nevužívá pro špatné vysledky a páry se léčí metodou asistova rperodukce. Čím dříve, tím lépe. Pokud by spemigram v normě nebyl, pak není nad čím váhat a je vhodné navštíit pracoviště reprodukční medicíny co nejdříve. Pokud byste měla jakékoliv další dotazy, nebo měla zájem o vyšetření a konzultaci u nás, napište mi na moji mailovou adresu.

Se srdečným pozdravem

MUDr. Kateřina Veselá, Ph.D.
kvesela@repromeda.cz
 http://www.repromeda.cz/